Výtvarná soutěž – Krása a zdraví ze zahrady

14. května 2023
Výtvarná soutěž – Krása a zdraví ze zahrady

Žákyně třídy 7. B se zúčastnily tradiční celostátní výtvarné soutěže pořádané Českým zahrádkářským svazem. Letošní téma znělo Krása a zdraví ze zahrady.

Všechny tři soutěžící - Eliška Krejčíková, Pavlína Köhlerová i Alice Netíková věnovaly úsilí soutěžní práci v kategorii kresba a malba. Motiv zahrady se každé z nich podařilo ztvárnit podle svých představ.

Soutěžní práce musely být do soutěže odeslány už do konce měsíce února. Následně probíhalo pečlivé posuzování prací hodnoticí komisí, která je tvořena nejen členy odborné komise Českého zahrádkářského svazu, ale i odborníky z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol a taktéž grafiky.

Vzhledem k vysokému počtu účastníků, který každoročně stoupá, nebylo pro porotu hodnocení jednoduché. Dlouho očekávané výsledky soutěže proto byly zveřejněny až v těchto květnových dnech.

Štěstí našim soutěžícím bohužel nepřálo, ale snaha se cení a každá zkušenost se počítá. Přestože se v celostátním kole neumístily do hodnoceného 10. místa, zaslouží si jejich práce naše uznání. Zde se můžete podívat na oceněné práce ve všech kategoriích soutěže v části polytechnické i technikou malby a kresby.

Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších výtvarných soutěžích a radost z kreativní činnosti.

 

Mgr. Helena Kamenická

Fotogalerie