19. března 2024
Drůbková s těstovinami
Hlavní jídlo
Čevabčiči, brambory s pažitkou, hořčice, míchaný zeleninový salát, sirup
20. března 2024
Zeleninová s kukuřičnými vločkami
Hlavní jídlo
Masová směs (kýta, kuřecí prsa) po čínsku, rýže, sirup
21. března 2024
Polévka
Hovězí vývar se zeleninou a fritátovými nudlemi
Hlavní jídlo
Vařené vajíčko, čočka po brněnsku, chléb, jogurtovník, sirup
22. března 2024
Česneková
Hlavní jídlo
Hovězí maso, rajská omáčka, houskový knedlík, ovocný mošt, sirup
25. března 2024
Čočková
Hlavní jídlo
Pečené krůtí, bramborový knedlík, červené zelí

Školní jídelna

Školní jídelna se nachází v přízemí prostřední části budovy. Je přístupná z vestibulu školy. Nabízí žákům každý den teplé a zdravé pokrmy. Oběd se skládá z polévky, hlavního chodu, zeleninového salátu či dezertu a libovolného nápoje. Žáci si mohou vybrat mezi čajem, ovocným nápojem a pitnou vodou z chladicího zařízení. Naším posláním je připravit žákům a ostatním klientům pestrou a vyváženou stravu.

Chutně a zdravě

Dbáme na technologickou přípravu jídel a na výživové hodnoty, sledujeme spotřebu vybraných surovin - spotřební koš. Školní jídelna vaří i pro cizí strávníky, ti se stravují v malé jídelně, přístupné zadním vchodem, nebo si odnášejí stravu domů. Školní jídelna má svůj elektronický systém výdeje, přihlašování a odhlašování stravy a to jak přes terminál ve vestibulu školy, tak dálkovým přístupem přes internet na www.strava.cz Čipy žáků k tomuto systému jsou totožné s čipy pro vstup do budovy školy.

Nové a moderní vybavení

V čem jsme výjimeční

Součást školní budovy

Školní jídelna je součástí prostředního traktu školy. Do jídelny žáci vstupují přímo z prostoru vestibulu školy. Tento přístup je vyhrazen pouze žákům a zaměstnancům školy, cizí strávníci mají svůj výdej a  jídelnu u zadního vchodu. Odpočinkový prostor ve vestibulu poslouží žákům ke klidnému odpočinku po obědě při čekání na autobus nebo na zájmový kroužek.

Moderní vybavení

Vaříme na tom nejlepším pro vás. Moderní vybavení je nezbytné pro vaření kvalitních jídel. Pracovní plochy a spotřebiče jsou z nerezové oceli. Velkým pomocníkem jsou dva konvektomaty, které jsou kombinací horkovzdušné a parní trouby. Při jeho použití je dosaženo vyšší nutriční hodnoty pokrmů při zachování vitamínů a minerálů. Systém uchovávání potravin splňuje přísná hygienická kritéria. Maximální důraz je kladen na čistotu.

Hygienické zázemí

Dbáme na správné hygienické návyky dětí.  Žákům jsou k dispozici umyvadla s teplou vodou, tekuté mýdlo a osoušeč rukou hned při vstupu do školní jídelny. Poté žáci pokračují k místu, kde si vyzvednou tácy, příbory a kde jim je vydána strava. Tento čistý prostor je oddělen nerezovým zábradlím od zbývajících prostor jídelny.

Elektronické přihlašování a odhlašování obědů

Jídelna on-line. Ano, jde to. Prostřednictvím zakoupených čipů, si žáci mohou odhlašovat a přihlašovat obědy na terminálu, který je umístěn ve vestibulu školy. Dále mohou využít dálkový přístup přes internet  na www.strava.cz i odkaz na webových stránkách školy. Takto může být oběd odhlášen i do 6.00 hodin v den odhlášení. Stejné čipy slouží i pro vstup do budovy.

Předchozí Další