Pondělí
27. března 2023
Polévka
Bramborová
Hlavní jídlo
Hovězí chilli con carne, rýže, sirup
Úterý
28. března 2023
Polévka
Zeleninový vývar s kápáním
Hlavní jídlo
Vepřová pečeně, dušená mrkev, brambory, ovocný mošt
Středa
29. března 2023
Polévka
Zeleninová
Hlavní jídlo
Segedínský guláš, houskový knedlík, sirup
Čtvrtek
30. března 2023
Polévka
Rychlá s masem
Hlavní jídlo
Kuřecí maso po čínsku, těstoviny, sirup
Pátek
31. března 2023
Polévka
Hrstková
Hlavní jídlo
Krupicová kaše, kompot, sirup

Školní jídelna

Školní jídelna se nachází v přízemí prostřední části budovy. Je přístupná z vestibulu školy. Nabízí žákům každý den teplé a zdravé pokrmy. Oběd se skládá z polévky, hlavního chodu, zeleninového salátu či dezertu a libovolného nápoje. Žáci si mohou vybrat mezi čajem, ovocným nápojem a pitnou vodou z chladicího zařízení. Naším posláním je připravit žákům a ostatním klientům pestrou a vyváženou stravu.

Chutně a zdravě
Chutně a zdravě

Dbáme na technologickou přípravu jídel a na výživové hodnoty, sledujeme spotřebu vybraných surovin - spotřební koš. Školní jídelna vaří i pro cizí strávníky, ti se stravují v malé jídelně, přístupné zadním vchodem, nebo si odnášejí stravu domů. Školní jídelna má svůj elektronický systém výdeje, přihlašování a odhlašování stravy a to jak přes terminál ve vestibulu školy, tak dálkovým přístupem přes internet na www.strava.cz Čipy žáků k tomuto systému jsou totožné s čipy pro vstup do budovy školy.

Nové a moderní vybavení
Nové a moderní vybavení
Nové a moderní vybavení

V čem jsme výjimeční

Součást školní budovy

Součást školní budovy

Školní jídelna je součástí prostředního traktu školy. Do jídelny žáci vstupují přímo z prostoru vestibulu školy. Tento přístup je vyhrazen pouze žákům a zaměstnancům školy, cizí strávníci mají svůj výdej a  jídelnu u zadního vchodu. Odpočinkový prostor ve vestibulu poslouží žákům ke klidnému odpočinku po obědě při čekání na autobus nebo na zájmový kroužek.

Moderní vybavení

Moderní vybavení

Vaříme na tom nejlepším pro vás. Moderní vybavení je nezbytné pro vaření kvalitních jídel. Pracovní plochy a spotřebiče jsou z nerezové oceli. Velkým pomocníkem jsou dva konvektomaty, které jsou kombinací horkovzdušné a parní trouby. Při jeho použití je dosaženo vyšší nutriční hodnoty pokrmů při zachování vitamínů a minerálů. Systém uchovávání potravin splňuje přísná hygienická kritéria. Maximální důraz je kladen na čistotu.

Hygienické zázemí

Hygienické zázemí

Dbáme na správné hygienické návyky dětí.  Žákům jsou k dispozici umyvadla s teplou vodou, tekuté mýdlo a osoušeč rukou hned při vstupu do školní jídelny. Poté žáci pokračují k místu, kde si vyzvednou tácy, příbory a kde jim je vydána strava. Tento čistý prostor je oddělen nerezovým zábradlím od zbývajících prostor jídelny.

Elektronické přihlašování a odhlašování obědů

Elektronické přihlašování a odhlašování obědů

Jídelna on-line. Ano, jde to. Prostřednictvím zakoupených čipů, si žáci mohou odhlašovat a přihlašovat obědy na terminálu, který je umístěn ve vestibulu školy. Dále mohou využít dálkový přístup přes internet  na www.strava.cz i odkaz na webových stránkách školy. Takto může být oběd odhlášen i do 6.00 hodin v den odhlášení. Stejné čipy slouží i pro vstup do budovy.