Aktuální dění v družině

Img 0188

Seznamovací diskotéka

Ve středu 16. 9. byla pro děti ze školní družiny připravena seznamovací diskotéka. Diskotéky se zúčastnila všechna oddělení školní družiny.

E688b02c c672 49fb a602 c408916c9b12

Zábavná družina

Vítáme Vás u pátého dílu naší zábavné družiny.

0cf0ac5c ee3a 4e05 96fc 6d6803385307

Zábavná družina

Vítáme Vás u čtvrtého dílu naší zábavné družiny.

94fe0457 5e23 456e 8a7d 4e279c803432

Zábavná družina

Vítáme Vás u třetího dílu naší zábavné družiny.

88d3b1ad afa9 426b ac77 bb731c489c36

Zábavná družina

Vítáme Vás u druhého dílu naší zábavné družiny.

Img 3909

Zábavná družina

Vítáme Vás u prvního dílu naší zábavné družiny.

Školní družina

Školní družina má kapacitu 140 žáků a je určena především pro žáky 1. stupně, je rozdělena do pěti oddělení. Při přijímání jsou upřednostňováni žáci nižších ročníků. Ve školní družině nabízíme dětem odpolední odpočinek v příjemném prostředí, pestrou zábavu, možnost kvalitně prožít volný čas a něco se naučit. Všechny zájmové činnosti probíhají podle výchovně vzdělávacího plánu, který navazuje na ŠVP pro školní družinu a je rozpracováván do tématických celků.

Všichni spolu
Drakiáda
Hurá na karneval

Snažíme se respektovat individuální schopnosti, dovednosti a potřeby žáků. K dalšímu využití máme k dispozici tělocvičnu, venkovní areál školy, cvičnou kuchyňku i počítačové učebny. Jsme místem, kde se děti setkávají s kamarády a aktivně spolu prožívají odpoledne. Umíme zajistit pro děti ve družině i odchod do zájmových kroužků v areálu školy a návrat z nich. Jezdíme na výlety, exkurze a pořádáme mnoho dalších akcí.

Zimní radovánky

V čem jsme výjimeční

Vlastní vnitřní prostory

K318 druzina vlastni prostory 2

Máme si kde nerušeně hrát, tvořit a odpočívat. Prostory školní družiny jsou umístěny v přízemí pravého křídla školní budovy. Poskytují dostatek prostoru pro odpočinek, hry i další činnosti školní družiny. K prezentaci výrobků dětí neslouží jen samotné družiny, ale i chodba před nimi, jejíž výzdoba se vždy tématicky váže k aktuálnímu dění ve družině.

Pestré vybavení

K318 druzina pestre vybaveni

Každý si u nás vybere. Pestré vybavení školní družiny umožňuje dětem trávit čas podle jejich představ. Disponujeme velkým množstvím různorodého sportovního vybavení, které využíváme venku i v tělocvičně. K protažení slouží i skákací panák na chodbě, sestava hrazd na trávě před atletickou dráhou nebo pískoviště. Věci používaní venku lze ukládat do zahradního domku. K oblíbeným činnostem patří také tvoření a malování. Toto vybavení neustále doplňujeme a obměňujeme. K odpočinku po náročném dni patří také hry a hračky, ze kterých si každý vybere svou oblíbenou.

Přímý vstup do venkovního areálu

K318 druzina primy vstup

Hurá, jde se ven. Pobyt na čerstvém vzduchu je jednou z priorit školní družiny. Přímý vstup do školního venkovního areálu nám tuto prioritu umožňuje naplňovat. Využíváme pískoviště, terasy před družinami, zatravněné fotbalové hřiště i asfaltové plochy na míčové hry, ping pong a tenis. V každém ročním období nabízí areál nepřeberné množství aktivit. Před sluncem nás chrání vzrostlé stromy a už se těšíme, až povyrostou i ty nově vysazené ve školním arboretu.

Využití cvičné kuchyňky a tělocvičen

K318 druzina vyuziti telocvicny

Vaříme, pečeme a zdobíme. Bonusem je možnost využití cvičné kuchyňky, která je v přízemí přístupná z vestibulu školy. Využíváme ji k přípravě tématických pokrmů na Vánoce a Velikonoce, ale i k přípravě zdravých pomazánek a dalších jídel při povídání o zdravé výživě. Školou voní i naše perníčky s láskou pečené ke Dni matek. Když není venku hezké počasí, máme pravidelně k dispozici tělocvičnu, kde probíhají karnevaly, diskotéky, soutěže a další pohybové hry.