Aktuální dění v družině

Seznamovací diskotéka a sportovní hry

Ve středu 15. 9. byla pro děti ze školní družiny připravena seznamovací diskotéka. Diskotéky se zúčastnila všechna oddělení školní družiny.

Projektový den - Zoo Chleby

Školní družina jela na výlet do Zoo Chleby.

Zvířátka ve školní družině

Piknik a zvířátka ve školní družině.

Projektový den - Zoo Chleby

Školní družina jela na výlet do Zoo Chleby.

Oznámení o přerušení činnosti školní družiny

Oznamujeme, že školní družina při Základní škole Sezemice bude o hlavních prázdninách dne 1. 7. 2021 – 31. 8. 2021 uzavřena.

Dětský den a pirátská diskotéka

V úterý 1. června ve školní družině proběhl sportovní dětský den a ve středu 2. června pirátská diskotéka.

Školní družina

Školní družina má kapacitu 140 žáků a je určena především pro žáky 1. stupně, je rozdělena do pěti oddělení. Při přijímání jsou upřednostňováni žáci nižších ročníků. Ve školní družině nabízíme dětem odpolední odpočinek v příjemném prostředí, pestrou zábavu, možnost kvalitně prožít volný čas a něco se naučit. Všechny zájmové činnosti probíhají podle výchovně vzdělávacího plánu, který navazuje na ŠVP pro školní družinu a je rozpracováván do tématických celků.

Všichni spolu
Drakiáda
Hurá na karneval

Snažíme se respektovat individuální schopnosti, dovednosti a potřeby žáků. K dalšímu využití máme k dispozici tělocvičnu, venkovní areál školy, cvičnou kuchyňku i počítačové učebny. Jsme místem, kde se děti setkávají s kamarády a aktivně spolu prožívají odpoledne. Umíme zajistit pro děti ve družině i odchod do zájmových kroužků v areálu školy a návrat z nich. Jezdíme na výlety, exkurze a pořádáme mnoho dalších akcí.

Zimní radovánky

V čem jsme výjimeční

Vlastní vnitřní prostory

Máme si kde nerušeně hrát, tvořit a odpočívat. Prostory školní družiny jsou umístěny v přízemí pravého křídla školní budovy. Poskytují dostatek prostoru pro odpočinek, hry i další činnosti školní družiny. K prezentaci výrobků dětí neslouží jen samotné družiny, ale i chodba před nimi, jejíž výzdoba se vždy tématicky váže k aktuálnímu dění ve družině.

Pestré vybavení

Každý si u nás vybere. Pestré vybavení školní družiny umožňuje dětem trávit čas podle jejich představ. Disponujeme velkým množstvím různorodého sportovního vybavení, které využíváme venku i v tělocvičně. K protažení slouží i skákací panák na chodbě, sestava hrazd na trávě před atletickou dráhou nebo pískoviště. Věci používaní venku lze ukládat do zahradního domku. K oblíbeným činnostem patří také tvoření a malování. Toto vybavení neustále doplňujeme a obměňujeme. K odpočinku po náročném dni patří také hry a hračky, ze kterých si každý vybere svou oblíbenou.

Přímý vstup do venkovního areálu

Hurá, jde se ven. Pobyt na čerstvém vzduchu je jednou z priorit školní družiny. Přímý vstup do školního venkovního areálu nám tuto prioritu umožňuje naplňovat. Využíváme pískoviště, terasy před družinami, zatravněné fotbalové hřiště i asfaltové plochy na míčové hry, ping pong a tenis. V každém ročním období nabízí areál nepřeberné množství aktivit. Před sluncem nás chrání vzrostlé stromy a už se těšíme, až povyrostou i ty nově vysazené ve školním arboretu.

Využití cvičné kuchyňky a tělocvičen

Vaříme, pečeme a zdobíme. Bonusem je možnost využití cvičné kuchyňky, která je v přízemí přístupná z vestibulu školy. Využíváme ji k přípravě tématických pokrmů na Vánoce a Velikonoce, ale i k přípravě zdravých pomazánek a dalších jídel při povídání o zdravé výživě. Školou voní i naše perníčky s láskou pečené ke Dni matek. Když není venku hezké počasí, máme pravidelně k dispozici tělocvičnu, kde probíhají karnevaly, diskotéky, soutěže a další pohybové hry.