Aktuální dění v družině

46171530 2114861562098997 8252474523312455680 n

Hokejbal

Už po několikáté k nám do družiny přijeli trenéři z Pardubic, kteří trénují jak malé, tak i velké děti hokejbal.

45494877 1423600684441546 6813782018136997888 n

Halloween

Halloween se většinou slaví v anglicky mluvících zemích, nicméně ani my na něj nemůžeme zapomenout. Děti tento svátek milují.

20181016 130710

Taneční vystoupení

Dívčí taneční skupina, která se dala dohromady už minulý rok ve školní družině, už po několikáté svým kamarádům a spolužákům předvedla krásné taneční vystoupení.

20181016 135708%280%29

Pečení ve školní družině

Pečení ve školní družině je několikaletou tradicí. Každý rok na podzim, v zimě, na jaře a i v létě se snažíme s dětmi upéct nějakou dobrotu.

Logo s%cc%8ckoly barevne%cc%81 okraje

Oznámení o přerušení činnosti školní družiny

Oznamujeme, že školní družina při Základní škole Sezemice bude o podzimních prázdninách ve dnech 29. 10. 2018 – 30. 10. 2018 uzavřena. Mgr. Věra Ryšavá

Podzimní dílny

Jako každý rok v podzimní čas nás ve školní družině čekaly podzimní dílničky.

Školní družina

Školní družina má kapacitu 140 žáků a je určena především pro žáky 1. stupně, je rozdělena do pěti oddělení. Při přijímání jsou upřednostňováni žáci nižších ročníků. Ve školní družině nabízíme dětem odpolední odpočinek v příjemném prostředí, pestrou zábavu, možnost kvalitně prožít volný čas a něco se naučit. Všechny zájmové činnosti probíhají podle výchovně vzdělávacího plánu, který navazuje na ŠVP pro školní družinu a je rozpracováván do tématických celků.

Všichni spolu
Drakiáda
Hurá na karneval

Snažíme se respektovat individuální schopnosti, dovednosti a potřeby žáků. K dalšímu využití máme k dispozici tělocvičnu, venkovní areál školy, cvičnou kuchyňku i počítačové učebny. Jsme místem, kde se děti setkávají s kamarády a aktivně spolu prožívají odpoledne. Umíme zajistit pro děti ve družině i odchod do zájmových kroužků v areálu školy a návrat z nich. Jezdíme na výlety, exkurze a pořádáme mnoho dalších akcí.

Zimní radovánky

V čem jsme výjimeční

Vlastní vnitřní prostory

K318 druzina vlastni prostory 2

Máme si kde nerušeně hrát, tvořit a odpočívat. Prostory školní družiny jsou umístěny v přízemí pravého křídla školní budovy. Poskytují dostatek prostoru pro odpočinek, hry i další činnosti školní družiny. K prezentaci výrobků dětí neslouží jen samotné družiny, ale i chodba před nimi, jejíž výzdoba se vždy tématicky váže k aktuálnímu dění ve družině.

Pestré vybavení

K318 druzina pestre vybaveni

Každý si u nás vybere. Pestré vybavení školní družiny umožňuje dětem trávit čas podle jejich představ. Disponujeme velkým množstvím různorodého sportovního vybavení, které využíváme venku i v tělocvičně. K protažení slouží i skákací panák na chodbě, sestava hrazd na trávě před atletickou dráhou nebo pískoviště. Věci používaní venku lze ukládat do zahradního domku. K oblíbeným činnostem patří také tvoření a malování. Toto vybavení neustále doplňujeme a obměňujeme. K odpočinku po náročném dni patří také hry a hračky, ze kterých si každý vybere svou oblíbenou.

Přímý vstup do venkovního areálu

K318 druzina primy vstup

Hurá, jde se ven. Pobyt na čerstvém vzduchu je jednou z priorit školní družiny. Přímý vstup do školního venkovního areálu nám tuto prioritu umožňuje naplňovat. Využíváme pískoviště, terasy před družinami, zatravněné fotbalové hřiště i asfaltové plochy na míčové hry, ping pong a tenis. V každém ročním období nabízí areál nepřeberné množství aktivit. Před sluncem nás chrání vzrostlé stromy a už se těšíme, až povyrostou i ty nově vysazené ve školním arboretu.

Využití cvičné kuchyňky a tělocvičen

K318 druzina vyuziti telocvicny

Vaříme, pečeme a zdobíme. Bonusem je možnost využití cvičné kuchyňky, která je v přízemí přístupná z vestibulu školy. Využíváme ji k přípravě tématických pokrmů na Vánoce a Velikonoce, ale i k přípravě zdravých pomazánek a dalších jídel při povídání o zdravé výživě. Školou voní i naše perníčky s láskou pečené ke Dni matek. Když není venku hezké počasí, máme pravidelně k dispozici tělocvičnu, kde probíhají karnevaly, diskotéky, soutěže a další pohybové hry.