Aktuální dění v družině

20191024 130743

Projektový den - Podzimní tvořivé dílny

Ve 2. oddělení školní družiny se 24.10. 2019 uskutečnil projektový den s názvem Podzimní tvořivé dílny pod vedením paní vychovatelky Jitky Svrčkové, který byl realizován v rámci programu Evropské Unie - šablony II.

1eb809cf c9ab 4e7c 9862 0d2acdfe0f17

Sněhurka a sedm trpaslíků

Děti z druhého a pátého oddělení školní družiny si pro ostatní nacvičily dramatizaci pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků.

3fb7bd44 fe4d 41bc a258 eb04b72353a0

Tajemná komnata

31. října byla pro děti ze školní družiny připravena tajemná komnata.

8dfd2e9a a9b1 4507 a682 3edd27cd33b7

První projektový den - Lidové písně a tance pro děti

Školní družina se aktivně zapojila do projektu Evropská Unie - Šablony do škol II. Tento školní rok budeme pro děti realizovat projektové dny s odborníky.

32594bc1 9350 474c bafc 655214d50364

Podzimní tvořivé dílny

Ve školní družině proběhly první tvořivé dílny v tomto školním roce.

81db5997 9157 4857 ae61 1eec536b55a5

Diskotéka

Ve středu 2.10. byla pro děti ze školní družiny přichystána diskotéka.

Školní družina

Školní družina má kapacitu 140 žáků a je určena především pro žáky 1. stupně, je rozdělena do pěti oddělení. Při přijímání jsou upřednostňováni žáci nižších ročníků. Ve školní družině nabízíme dětem odpolední odpočinek v příjemném prostředí, pestrou zábavu, možnost kvalitně prožít volný čas a něco se naučit. Všechny zájmové činnosti probíhají podle výchovně vzdělávacího plánu, který navazuje na ŠVP pro školní družinu a je rozpracováván do tématických celků.

Všichni spolu
Drakiáda
Hurá na karneval

Snažíme se respektovat individuální schopnosti, dovednosti a potřeby žáků. K dalšímu využití máme k dispozici tělocvičnu, venkovní areál školy, cvičnou kuchyňku i počítačové učebny. Jsme místem, kde se děti setkávají s kamarády a aktivně spolu prožívají odpoledne. Umíme zajistit pro děti ve družině i odchod do zájmových kroužků v areálu školy a návrat z nich. Jezdíme na výlety, exkurze a pořádáme mnoho dalších akcí.

Zimní radovánky

V čem jsme výjimeční

Vlastní vnitřní prostory

K318 druzina vlastni prostory 2

Máme si kde nerušeně hrát, tvořit a odpočívat. Prostory školní družiny jsou umístěny v přízemí pravého křídla školní budovy. Poskytují dostatek prostoru pro odpočinek, hry i další činnosti školní družiny. K prezentaci výrobků dětí neslouží jen samotné družiny, ale i chodba před nimi, jejíž výzdoba se vždy tématicky váže k aktuálnímu dění ve družině.

Pestré vybavení

K318 druzina pestre vybaveni

Každý si u nás vybere. Pestré vybavení školní družiny umožňuje dětem trávit čas podle jejich představ. Disponujeme velkým množstvím různorodého sportovního vybavení, které využíváme venku i v tělocvičně. K protažení slouží i skákací panák na chodbě, sestava hrazd na trávě před atletickou dráhou nebo pískoviště. Věci používaní venku lze ukládat do zahradního domku. K oblíbeným činnostem patří také tvoření a malování. Toto vybavení neustále doplňujeme a obměňujeme. K odpočinku po náročném dni patří také hry a hračky, ze kterých si každý vybere svou oblíbenou.

Přímý vstup do venkovního areálu

K318 druzina primy vstup

Hurá, jde se ven. Pobyt na čerstvém vzduchu je jednou z priorit školní družiny. Přímý vstup do školního venkovního areálu nám tuto prioritu umožňuje naplňovat. Využíváme pískoviště, terasy před družinami, zatravněné fotbalové hřiště i asfaltové plochy na míčové hry, ping pong a tenis. V každém ročním období nabízí areál nepřeberné množství aktivit. Před sluncem nás chrání vzrostlé stromy a už se těšíme, až povyrostou i ty nově vysazené ve školním arboretu.

Využití cvičné kuchyňky a tělocvičen

K318 druzina vyuziti telocvicny

Vaříme, pečeme a zdobíme. Bonusem je možnost využití cvičné kuchyňky, která je v přízemí přístupná z vestibulu školy. Využíváme ji k přípravě tématických pokrmů na Vánoce a Velikonoce, ale i k přípravě zdravých pomazánek a dalších jídel při povídání o zdravé výživě. Školou voní i naše perníčky s láskou pečené ke Dni matek. Když není venku hezké počasí, máme pravidelně k dispozici tělocvičnu, kde probíhají karnevaly, diskotéky, soutěže a další pohybové hry.