Aktuální dění v družině

Nábor do kroužku florbalu

22. února 2024
družina

V úterý na školním hřišti proběhl nábor do florbalového kroužku

Výtvarná talentmánie v ŠD

Výtvarná talentmánie v ŠD

20. února 2024
družina

Tolik krásných obrázků zaplnilo vestibul školy. Minulý týden se ve školní družině konala výtvarná talentmánie na téma filmu Ptáci stěhováci.

Návštěva kina - školní družina

Návštěva kina - školní družina

9. února 2024
družina

Hurááá do kina.... Hned po obědě čekal u školy autobus, který nás odvezl do Pardubic do Cinema City. Těšení bylo veliké a opravdu to stálo za to.

Talentmánie ve školní družině

Talentmánie ve školní družině

5. února 2024
družina

Ve středu se družina proměnila v ráj talentů. Mnoho žáků ukázalo své umění a talent před zkušenou porotou a ostatními spolužáky.

Tři králové

Tři králové

8. ledna 2024
družina

Celý týden byl ve školní družině ve znamení Tří králů. Tento tradiční svátek jsme si připomněli skutečně důkladně.

Výlety školní družiny na zámek Hrádek u Nechanic

Výlety školní družiny na zámek Hrádek u Nechanic

19. prosince 2023
družina

V úterý a ve čtvrtek jsme výletili na zámek Hrádek u Nechanic, kde jsme si prošli úžasně připravenou prohlídku vánočním zámkem. Adventní nálada na zámku byla úžasná.

Předchozí Další

Školní družina

Školní družina má kapacitu 140 žáků a je určena pro žáky 1. stupně, je rozdělena do pěti oddělení. Při přijímání jsou upřednostňováni žáci nižších ročníků. Ve školní družině nabízíme dětem odpolední odpočinek v příjemném prostředí, pestrou zábavu, možnost kvalitně prožít volný čas a něco se naučit. Všechny zájmové činnosti probíhají podle výchovně vzdělávacího plánu, který navazuje na ŠVP pro školní družinu a je rozpracováván do tématických celků.

Všichni spolu
Drakiáda
Hurá na karneval

Snažíme se respektovat individuální schopnosti, dovednosti a potřeby žáků. K dalšímu využití máme k dispozici tělocvičnu, venkovní areál školy, cvičnou kuchyňku i počítačové učebny. Jsme místem, kde se děti setkávají s kamarády a aktivně spolu prožívají odpoledne. Umíme zajistit pro děti ve družině i odchod do zájmových kroužků v areálu školy a návrat z nich. Jezdíme na výlety, exkurze a pořádáme mnoho dalších akcí.

Zimní radovánky

V čem jsme výjimeční

Vlastní vnitřní prostory

Máme si kde nerušeně hrát, tvořit a odpočívat. Prostory školní družiny jsou umístěny v přízemí pravého křídla školní budovy. Poskytují dostatek prostoru pro odpočinek, hry i další činnosti školní družiny. K prezentaci výrobků dětí neslouží jen samotné družiny, ale i chodba před nimi, jejíž výzdoba se vždy tématicky váže k aktuálnímu dění ve družině.

Pestré vybavení

Každý si u nás vybere. Pestré vybavení školní družiny umožňuje dětem trávit čas podle jejich představ. Disponujeme velkým množstvím různorodého sportovního vybavení, které využíváme venku i v tělocvičně. K protažení slouží i skákací panák na chodbě, sestava hrazd na trávě před atletickou dráhou nebo pískoviště. Věci používaní venku lze ukládat do zahradního domku. K oblíbeným činnostem patří také tvoření a malování. Toto vybavení neustále doplňujeme a obměňujeme. K odpočinku po náročném dni patří také hry a hračky, ze kterých si každý vybere svou oblíbenou.

Přímý vstup do venkovního areálu

Hurá, jde se ven. Pobyt na čerstvém vzduchu je jednou z priorit školní družiny. Přímý vstup do školního venkovního areálu nám tuto prioritu umožňuje naplňovat. Využíváme pískoviště, terasy před družinami, zatravněné fotbalové hřiště i asfaltové plochy na míčové hry, ping pong a tenis. V každém ročním období nabízí areál nepřeberné množství aktivit. Před sluncem nás chrání vzrostlé stromy a už se těšíme, až povyrostou i ty nově vysazené ve školním arboretu.

Využití cvičné kuchyňky a tělocvičen

Vaříme, pečeme a zdobíme. Bonusem je možnost využití cvičné kuchyňky, která je v přízemí přístupná z vestibulu školy. Využíváme ji k přípravě tématických pokrmů na Vánoce a Velikonoce, ale i k přípravě zdravých pomazánek a dalších jídel při povídání o zdravé výživě. Školou voní i naše perníčky s láskou pečené ke Dni matek. Když není venku hezké počasí, máme pravidelně k dispozici tělocvičnu, kde probíhají karnevaly, diskotéky, soutěže a další pohybové hry.

Předchozí Další