Aktuální dění v družině

28275488 10211477388478245 2031593306 o

Talentmanie

Talentmanie je jedna z akcí, která je dětmi velmi oblíbená, a proto nás ani tento rok nemohla minout. Děti v ní mohou ukázat svůj talent, také se velmi vyřádit a hlavně se pobavit.

20180201 131240

Masopust

Masopust je třídenní lidový svátek a pro lidi v minulosti to byl svátek hodování. My jsme ho sice tři dny neslavili a ani jsme tolik nehodovali, ale i tak jsme si ho náramně užili.

20180105 142242

Tři králové

My tři králové jdeme k vám, taková slova ze známé vánoční koledy se rozléhala po chodbách, když se k nám do školní družiny blížili tři králové.

Vánoční nadílka 20. 12. 2017

V posledním týdnu před vánočními prázdninami čekalo na děti v každém oddělení školní družiny obrovské překvapení. Zavítal k nám totiž Ježíšek a přinesl dětem spoustu překrásných vánočních dárků.

26695227 10211161956032631 453007338 o

Kouzelník ve školní družině

19. 12. 2017 navštívil naši školní družinu kouzelník, který je znám pod jménem Reno.

25510703 10211012350892596 1152697780 o

Vánoční zámek Slatiňany

Ve dnech 12. – 13. 12. jsme se školní družinou zavítali na jednu z našich krásných národních kulturních památek, na státní zámek Slatiňany.

Školní družina

Školní družina má kapacitu 140 žáků a je určena především pro žáky 1. stupně, je rozdělena do pěti oddělení. Při přijímání jsou upřednostňováni žáci nižších ročníků. Ve školní družině nabízíme dětem odpolední odpočinek v příjemném prostředí, pestrou zábavu, možnost kvalitně prožít volný čas a něco se naučit. Všechny zájmové činnosti probíhají podle výchovně vzdělávacího plánu, který navazuje na ŠVP pro školní družinu a je rozpracováván do tématických celků.

Všichni spolu
Drakiáda
Hurá na karneval

Snažíme se respektovat individuální schopnosti, dovednosti a potřeby žáků. K dalšímu využití máme k dispozici tělocvičnu, venkovní areál školy, cvičnou kuchyňku i počítačové učebny. Jsme místem, kde se děti setkávají s kamarády a aktivně spolu prožívají odpoledne. Umíme zajistit pro děti ve družině i odchod do zájmových kroužků v areálu školy a návrat z nich. Jezdíme na výlety, exkurze a pořádáme mnoho dalších akcí.

Zimní radovánky

V čem jsme výjimeční

Vlastní vnitřní prostory

K318 druzina vlastni prostory 2

Máme si kde nerušeně hrát, tvořit a odpočívat. Prostory školní družiny jsou umístěny v přízemí pravého křídla školní budovy. Poskytují dostatek prostoru pro odpočinek, hry i další činnosti školní družiny. K prezentaci výrobků dětí neslouží jen samotné družiny, ale i chodba před nimi, jejíž výzdoba se vždy tématicky váže k aktuálnímu dění ve družině.

Pestré vybavení

K318 druzina pestre vybaveni

Každý si u nás vybere. Pestré vybavení školní družiny umožňuje dětem trávit čas podle jejich představ. Disponujeme velkým množstvím různorodého sportovního vybavení, které využíváme venku i v tělocvičně. K protažení slouží i skákací panák na chodbě, sestava hrazd na trávě před atletickou dráhou nebo pískoviště. Věci používaní venku lze ukládat do zahradního domku. K oblíbeným činnostem patří také tvoření a malování. Toto vybavení neustále doplňujeme a obměňujeme. K odpočinku po náročném dni patří také hry a hračky, ze kterých si každý vybere svou oblíbenou.

Přímý vstup do venkovního areálu

K318 druzina primy vstup

Hurá, jde se ven. Pobyt na čerstvém vzduchu je jednou z priorit školní družiny. Přímý vstup do školního venkovního areálu nám tuto prioritu umožňuje naplňovat. Využíváme pískoviště, terasy před družinami, zatravněné fotbalové hřiště i asfaltové plochy na míčové hry, ping pong a tenis. V každém ročním období nabízí areál nepřeberné množství aktivit. Před sluncem nás chrání vzrostlé stromy a už se těšíme, až povyrostou i ty nově vysazené ve školním arboretu.

Využití cvičné kuchyňky a tělocvičen

K318 druzina vyuziti telocvicny

Vaříme, pečeme a zdobíme. Bonusem je možnost využití cvičné kuchyňky, která je v přízemí přístupná z vestibulu školy. Využíváme ji k přípravě tématických pokrmů na Vánoce a Velikonoce, ale i k přípravě zdravých pomazánek a dalších jídel při povídání o zdravé výživě. Školou voní i naše perníčky s láskou pečené ke Dni matek. Když není venku hezké počasí, máme pravidelně k dispozici tělocvičnu, kde probíhají karnevaly, diskotéky, soutěže a další pohybové hry.