Aktuality ze školy

Rozvrh hodin

Změna rozvrhu od 19. listopadu

Z personálních důvodů dojde ke změně rozvrhu tříd. Nový rozvrh hodin bude platný od pondělí 19. 11. Již nyní je k dispozici v aplikaci Bakaláři v sekci rozvrh na příští týden. Ke změně na webových stránkách školy dojde až s platností rozvrhu. Žáci budou o této změně podrobně informováni svými třídními učiteli v tomto týdnu.

Logická olympiáda - krajské kolo

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Přečtěte si více…

Návštěva z Brna

V pátek 9. listopadu se žáci celé naší školy zúčastnili dvou muzikálových představení.

Přečtěte si více…

Technohrátky - Střední škola automobilní Holice

Dne 7.11. 2018 se 9 žáků 8. a 9. tříd zúčastnilo exkurze do SŠ automobilní v Holicích. O úspěšný projekt Technohrátky byl na této škole veliký zájem a chtěli se zúčastnit žáci z téměř tří desítek škol v kraji. Nakonec byli vybráni žáci devíti z nich, kteří si užili den plný nových zážitků, soutěží i kultury.

Přečtěte si více…

Kam na střední školu - 9. ročník

Žáci devátých ročníků před sebou mají důležité rozhodnutí o výběru oboru studia na střední škole. Seznámit se s nabídkou studia na středních školách jim pomáhají například projekty Technohrátky, Zdravohrátky i výstava prezentací středních škol Pardubického kraje Schola Bohemia. Nesmíme ale zapomenout ani na Informační a poradenské středisko pro volbu povolání při Úřadu práce v Pardubicích, které deváťáci navštívili koncem října.

Přečtěte si více…

Prvňáčci a ježci

V pátek 19. října přijela do prvních tříd neobvyklá návštěva. Do 1. A, B i C zavítali pracovníci Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka.

Přečtěte si více…

Spaní ve škole 8. A a 8. B

Dobrodružnou noc z pátku 19. 10. na sobotu 20. 10. zažili žáci z třídy 8. A a 8. B, kdy společně přespali v budově školy. Spaní ve škole začalo v 17 hodin přivítáním všech dětí, které se akce zúčastnily. Počasí nám přálo, a tak jsme si na školním hřišti zahráli vybíjenou a fotbálek. Kolem 19. hodiny jsme se s chutí pustili do vynikající horké pizzy a následovalo sledování filmů. Ti odvážnější mohli sledovat horor, ostatní sledovali sci-fi film. Kdo měl ještě v bříšku místo, mohl si k filmu smlsnout na čerstvém popcornu.

Přečtěte si více…

Strom svobody - výsadba při oslavách vzniku ČSR

V rámci oslav výročí vzniku ČSR jsme u školy zasadili Strom svobody.

Přečtěte si více…

Poh%c3%a1dkov%c3%bd pochod

Denní a noční pohádkový pochod organizovaný Dětským centrem Veská

Dne 15. září a 20. října se uskutečnil denní a noční pohádkový pochod.

Přečtěte si více…

Upraven%c3%a9100 let

Slavíme 100 let vzniku Československa

V tomto týdnu se i naše škola zapojila do oslav vzniku samostatného Československa. A protože pořád platí, že historie je učitelkou života, připomněli si žáci nejen vznik Československa, ale i další historické milníky a osobnosti našich dějin.