Úspěch na soutěži Mladých zdravotníků ČČK - oblastní kolo

14. května 2023
Úspěch na soutěži Mladých zdravotníků ČČK - oblastní kolo

V pátek 12. 5. 2023 se po tříleté pauze konalo oblastní kolo soutěže Mladých zdravotníků ČČK. Výjimečně se soutěž konala v T-Stringu na Masarykově náměstí v Pardubicích, v prostorách bývalé posilovny.

Soutěžní družstvo se vytvořilo před necelým měsícem (kapitánka Adéla Holubová, Adriana Dvořáková a náhradnice Tereza Zelendová z 8. B, Dagmar Dvořáková a Tereza Šafářová z 8. A a Magda Štěpánková ze 7. A) 

Tréninky probíhaly jak v ranních (od 6.30 hod.), tak i odpoledních hodinách. Za necelý měsíc děvčata absolvovala 25 hodin tréninků. Nácvik probíhal nejen v oblasti první pomoci, resuscitace, ale také obvazové techniky, spolupráce v týmu, dále musely zvládnout velké množství teoretických znalostí.

Samotné soutěže se za 2. stupeň ZŠ zúčastnilo z Pardubic a blízkého okolí 6 základních škol.

Soutěž byla rozdělena na praktickou část první pomoci (3 stanoviště) a test z první pomoci, transportu raněného, obvazové techniky a stanoviště Sdružení dobrovolných hasičů.

Na 6. stanovišti čekal na děvčata nějtěžší úkol - musely se postarat hned o 3 pacienty, přičemž byly oslabeny o jednoho člena z týmu, který musel čekat na příjezd RZ. Ve čtyřech se přesto dokázaly postarat o pacienta, kterého musely resuscitovat, u dalšího pacienta musely rozpoznat, že se jedná o stav hypoglykemie, a poslední pacient měl velký otok na předloktí od zlomené ruky. Za tento zákrok si soutěžící vysloužily velkou chválu komisařů.

Při vyhlašování bylo velké napětí, protože rozdíl mezi 1. a 2. místem činil pouhých 35 bodů.

Naše soutěžící ale byly nejlepší a skončily na úžasném 1. místě, čímž si zajistily postup do krajského kola, které se bude konat v červnu (přesný termín není zatím znám). Na závěr dívky své vítězství patřičně oslavily v jejich oblíbeném McDonaldu..

Tímto bych ještě jednou chtěla soutěžícím pogratulovat k opravdu úžasně odvedené práci. Přeji jim stejné nasazení do přípravy na krajské kolo a v něm stejný úspěch jako v kole oblastním.

Více fotografií a videí naleznete zde.

Ing. Lada Richterová, Ph.D.

Fotogalerie