Beseda k tématu prevence sexuálně přenosných chorob pro 9. ročníky

14. května 2023
Beseda k tématu prevence sexuálně přenosných chorob pro 9. ročníky

Ve středu 3.5. proběhla v 9. třídách beseda k tématu sexuálně přenosných chorob. 

Organizace Ifmsa.cz, jejíž zástupci přijeli zdarma šířit osvětu také k nám do školy, si klade za cíl šířit povědomí o zdravém a bezpečném sexu zejména mezi žáky 8. a 9. tříd. 

Žáci si pod odborným vedením a v otevřené atmosféře vyslechli, na co si dávat pozor, jak se chránit, měli možnost se diskrétně zeptat na vše, co je zajímalo. Kromě konkrétních příznaků sexuálně přenosných chorob a vysvětlení způsobu jejich šíření lektoři nezapomněli ani na praktickou a zábavnou část a žáky do programu aktivně zapojili.

Součástí výkladu byly i odlišnosti v sexuální a genderové orientaci, plánování rodičovství a menstruační cyklus. Doufáme, že naši žáci nezapomenou žádnou z klíčových informací a tento program pro ně bude přínosný. Zástupcům organizace Ifmsa.cz tímto děkujeme za spolupráci a těšíme se na další setkávání. 

Mgr. Lucie Dlouhá

Fotogalerie