Sportovní den druhého stupně

12. května 2023
Sportovní den druhého stupně

V pátek 5. května jsme pro žáky druhého stupně uspořádali místo výuky sportovní den. Opět po roce jsme se všichni ve sportovním sešli na školním hřišti, abychom si společně zahráli oblíbené míčové hry a vyzkoušeli si i jiné netradiční disciplíny…

Mezi jednotlivými třídami se soutěžilo v několika sportovních disciplínách, které byly doplněny aktivitami pro přemýšlivé žáky. Žáci běhali štafetový běh, šplhali na tyči, hráli fotbal a vybíjenou, stříleli ze vzduchovky na terč, házeli granátem na cíl ze vzdálenosti 14 m a běhali člunkový běh na 4 x 10 m. Poslední tři jmenované disciplíny jsou součástí okresního kola branně vědomostní soutěže POKOS, do kterého se nominovalo i družstvo z naší školy. Okresní kolo této soutěže se bude opět po roce konat na přelomu měsíce května a června u nás v Sezemicích ve sportovně rekreačním areálu Mlynářka ve spolupráci s městem Sezemice. V rámci štafetového běhu jsme jako škola zaběhli maratón za 2 hodiny 42 minut a 4 vteřiny.

Sportování bylo proloženo i zábavnými aktivitami jako je luštění šifer, přechod lanové dráhy, cvičením na workoutové sestavě a oblíbenou aktivitou pojmenovanou potrubí, kdy pomocí papírových trubek posílali žáci  molitanový míček po předem dané trase. Do programu sportovního dne se po letech vrátila aktivita lyžař, při které žák obutý do běžkových bot s připnutými lyžemi na nohou a s hůlkami v rukou překonával ve spolupráci se svými spolužáky předem vyznačenou trasu postupně pokrývanou sněhem ve formě molitanových podložek.

Některé disciplíny byly bodově ohodnoceny a jejich součet nakonec stanovil celkové výsledky mezi třídami. Nejúspěšnější třídou v letošním roce byla třída 8. B.

Mgr. Iva Kaplanová

Dokumenty ke stažení

Fotogalerie