Výlet osmých ročníků na Macochu

9. června 2022

Výlet osmých ročníků na Macochu

Macocha – kouzelná propast, kterou by měl každý z nás navštívit. Také jsme si dali tento úkol a ve dnech 12. – 13. května ho splnili na jedničku.

Žáci 8. A i B si užili krásné dva dny v přírodě Moravského krasu. První den jsme navštívili Dům přírody Moravského krasu. Je to moderní návštěvnické středisko s interaktivní vnitřní a venkovní expozicí a 3D kinem. Pro žáky byly připraveny speciální programy o Moravském krasu a komentované prohlídky expozice. Vláčkem a lanovkou jsme se dostali zpět na ubytování v chatě Macocha s nádherným výhledem do propasti. Druhý den jsme sjeli do Pustého žlebu a prohlédli si Punkevní jeskyně. Jsou to nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu - svou oblibu si získaly díky tomu, že návštěvníkům umožňují dostat se na dno propasti Macocha a zároveň podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě. Počasí nám přálo a krásné vyhlídky a jízda na lodičkách se všem velmi líbily.

Ing. S. Penková

Mgr. Radka Svatoňová

Rolnička zase zpívá 8. června 2022 Školní výlet šestých tříd 9. června 2022