Vánoční školní nocování ve 3. B

21. prosince 2022
Vánoční školní nocování ve 3. B

V posledním týdnu před Vánoci si 3. B čekání na prázdniny zpříjemnila společnou akcí - spaním ve škole. I přes rozsáhlou marodku napříč školou se společného odpoledne, večera, noci a rána zúčastnila velká část třídy, která si odnesla spoustu krásných zážitků.

Sešlost byla plánována na čtvrtou hodinu odpolední 20. prosince, přičemž v předchozích dnech jsme s obavami sledovali vzrůstající počet nemocných dětí na celé škole. Ani nám se tento trend bohužel zcela nevyhnul, i tak se ovšem ve třídě sešlo přes dvacet z celkových 27 žáků.
Program, který byl vskutku nabitý, započal výrobou a zdobením vánočního cukroví a pokračoval hraním společenských her nejrůznějšího druhu. Po celou dobu však viselo ve vzduchu znatelné očekávání příchodu Ježíška, který se nakonec ve třídě opravdu zastavil, avšak jako na potvoru zrovna ve chvíli, kdy jsme se všichni nacházeli v opačném koutě školy. V té době jsme již za sebou měli slavnostní přípitek a výtečnou štědrovečerní hostinu při svíčkách (každý si donesl večeři dle svého gusta, nejčastější volbou byl jednoznačně řízek s bramborami či salátem). Průběžně jsme si také, jak se sluší a patří, odbyli několik vánočních obyčejů - (nejen) slečny si zaházely bačkorami a zjistily tak, kam je v příštím roce zavede jejich srdce, úspěšně jsme si všichni ochutnali dílek z jablíčka, v němž jsme po rozkrojení našli hvězdičku a nechyběla například ani tradice „sedm hrnečků”, které dětem vyvěštily budoucnost pro příští rok.
Jelikož ale i samotné spaní na karimatkách v místech, na kterých se obyčejně nachází školní lavice, mělo být dostatečným dobrodružstvím, uložili jsme se v přiměřený čas do spacích pytlů a dek k pomalému usínání za přítomnosti našeho kamaráda Kevina McCallistera. Ten k naší radosti, stejně jako každý rok, dal ve svém filmu pořádně za vyučenou popletenému zlodějíčkovskému uskupení s názvem Mokří Bandité, jež se dokonce o necelé dvě hodiny později vrátlilo zpět coby „Dlouhoprsťáci”, již nás pobavili i druhým dílem této vánoční klasiky. A i když ani po skončení tohoto promítání neměli někteří žáci, plni zážitků, dost, museli se chtě nechtě všichni zbývající přidat k již spícím spolužákům, popřát si dobrou noc a těšit se na ranní rozcvičku po probuzení a rozbalování dárečku, který dětem nechal pod stromečkem Ježíšek.

Mgr. Lukáš Knaute