Vánoční tělocvik na druhém stupni

20. prosince 2022
Vánoční tělocvik na druhém stupni

Poslední adventní týden je čas, kdy mají žáci během jednotlivých hodin možnost pracovat na různých vánočních aktivitách či pracovních listech. Mimo jiné měli žáci druhého stupně možnost si zkusit vánoční kondiční cvičení na stanovištích během hodin tělesné výchovy.

Napadá vás, co během takového vánočního tělocviku měli žáci za úkol dělat? Úkoly byly různé, od běžkování až po zdolání ledovce. V rámci jednotlivých disciplín žáci trénovali například střelbu na koš ve dvojicích. Pokud se jednomu z nich podařilo dát koš, druhý z dvojice musel ihned také skórovat, jinak obdržel jedno písmeno ze slova SANTA. Jakmile jeden z dvojice získal všechna písmena, musel poté celé slovo vyhláskovat anglicky.

Dále žáky čekal trénink elfů. Vyrobit všechny hračky včas je dost náročné, proto se museli žáci dostat do kondice, aby jako správní elfové zvládli poslední náročné dny plné výroby hraček. V tomto jim měl pomoci trénink, kdy skákali přes švihadlo, klikovali, prováděli sedy lehy, angličáky, atd.

Kromě improvizovaného běžkování, přizpůsobeného sněhovým podmínkám naší tělocvičny, čekalo na žáky i sáňkování, zdolání obřího ledovce, hokejová střelba na bránu a koulovaná. Ale ne ledajaká koulovaná. Byla to totiž koulovaná proti zákeřnému Grinchovi, který se v naší tělocvičně objevil rovnou 10x!

Na posledním stanovišti na žáky čekal adventní věnec. Čtvrtá adventní neděle už je za námi, je tedy na čase se pomalu zbavit adventního věnce a udělat prostor pro jiné věci a ozdoby. Žáci proto měli za úkol se pomocí čtyř sněhových koulí do něj strefit.

A jak se žákům dařilo? Musím říci, že mimořádně. Všem se podařilo dostat se do skvělé kondice, všichni zvládli elfí trénink, ale i ostatní zbylá stanoviště splnit. Také se nám úspěšně podařilo zbavit nelibě usmívajícího se Grinche, tudíž je jisté, že letos už žádnou vánoční neplechu provést nemůže.

Ohlasy žáků byly kladné, vánočně sportovní hodinu si užili a dokonce i zhodnotili, že díky některým stanovištím měli možnost zlepšit se v určitých dovednostech. Na závěr bych všem žákům ráda poděkovala za skvělou účast a pomoc s přípravou jednotlivých stanovišť.

Užijte si zasloužené vánoční volno!

PS: Zde najdete více fotek.

Mgr. Dominika Láníková