Úspěch ve fyzikální olympiádě

29. května 2022
Úspěch ve fyzikální olympiádě
Ráda bych popřála k velkému úspěchu naší žákyni Emě Mojžíškové z 9. A, která úspěšně reprezentovala naši školu v krajském kole fyzikální olympiády ve skupině E (9. ročníky ZŠ), které se konalo 21. dubna 2022 na ZŠ Josefa Ressla v Pardubicích.

Cesta do krajského kola nebyla jednoduchá – ve školním kole Ema uspěla s 42 body a byla jediná, kdo mohl z naší školy do okresního kola postoupit. Tam opravdu zabojovala, získala krásných 32 bodů ze 40 a skončila v rámci okresu na 7. místě. Postup do krajského kola byl jasný.

Krajské kolo dle hodnocení komise zvládla Ema „úspěšně“, kdy skončila na krásném 15. místě, z celkového počtu 27 soutěžících dětí. Její prvotní reakce po ukončení testu byla: „Paní učitelko, bylo to opravdu hodně těžké!“

Věřím, o to víc si jsem vědoma, jak velký úspěch to je, protože Ema dokázala uspět v konkurenci většiny dětí z víceletých gymnázií či matematicky zaměřených škol.

Jménem školy přeji Emě mnoho dalších úspěchů na gymnáziu a to nejen v oblasti fyziky, ale také ve sportovním světě.   

Ing. Lada Richterová, Ph.D.

Fotogalerie