Třídní setkání 2. B

13. června 2022

Třídní setkání 2. B

Ve čtvrtek 9. června se konal první oficiální sraz všech, kteří se řadí do početné komunity okolo třídního kolektivu 2. B – žáků, jejich sourozenců, rodičů i dalších příbuzných, mezi hosty však nechyběli ani další lidé z řad fanoušků této skvělé třídy.

Setkání bylo plánováno již dlouho dopředu a pro jeho potřeby nám pan ředitel poskytl prostory školního atria i venkovní hřiště, okupovali jsme však i prostory naší třídy v přízemí či jedno oddělení družiny, které sloužilo coby průchod školou ven. Mezi zúčastněnými kromě žáků a desítek rodinných příslušníků nechyběly ani paní asistentka ze třídy, paní vychovatelka ze školní družiny, která s dětmi pracuje každý den, a s radostí jsme mezi sebou přivítali i paní učitelku z mateřské školy, jež se s dětmi ráda setkala a jejíž péči o děti v minulých letech není možné opomíjet. Celkový počet účastníků se blížil magické stovce a stane-li se z této akce každoroční tradice, jsem si jistý, že tuto metu v budoucnu překonáme.

Děti dopředu setkání na potřebných místech avizovaly vyrobenými pozvánkami. Na programu pak bylo kromě sdílení společných chvil povídáním například opékání špekáčků, deskové hry a malování pro děti, focení ve fotokoutku a nebo didaktická počítačová hra s použitím pedálů a volantu. Osazenstvo bylo za svou účast odměněno reprízou povedeného vystoupení ze školní akademie, které si tak odbylo zároveň svou derniéru. Po následném společném přípitku na úspěšně probíhající unikátní setkání byl vyhlášen vhodný čas pro jeden z hlavních vrcholů celého dne – fotbalové utkání mladých talentů proti kvalitnímu a zkušenému mančaftu dospělých. Po dobrém vstupu do zápasu ze strany rodičů dokázal tým dětí, čítající několik desítek hráčů, na velkém hřišti otočit skóre a po heroickém závěru zvítězil v poměru 4:3. Na obranu favorizovaného týmu rodičů bych ale rád uvedl, že fanouškovství některých hráčů svým ratolestem s blížícím se závěrem zápasu patrně převážilo nad touhou po vlastním vítězství. Jejich vlastní góly, a tudíž nemalé ovlivnění zápasu totiž byly dětmi diskutované ve škole ještě následující den… Každopádně ať to celé proběhlo jakkoliv, jistě se shodneme, že příští rok bude rozhodně potřeba najít čas na odvetu, a s ní rovnou i zopakování celé vydařené akce. První ročník byl tou nejlepší pozvánkou!

Mgr. Lukáš Knaute

Školní výlet 1. tříd 10. června 2022 Předprázdninové spaní ve škole 15. června 2022