Soutěž mladých zdravotníků 2024 - oblastní kolo

13. května 2024
Soutěž mladých zdravotníků 2024 - oblastní kolo

6. května se po roce opět konalo okresní kolo Soutěže mladých zdravotníků, pořádané Českým červeným křížem v Pardubicích.

Tým děvčat byl stejný jako vloni (kapitánka Adéla Holubová, Adriana Dvořáková, Dagmar Dvořáková, Tereza Šafářová a Magda Štěpánková), 4 děvčata jsou již deváťačky a jedna osmačka (která pro příští rok převezme pomyslnou kapitánskpu štafetu). Letošního ročníku se jako host zúčastnil i Mgr. J. Rychtecký (1. náměstek primátora města Pardubic).

Děvčata čelila těžkému postavení, jely totiž obhajovat loňské zlato z okresu. Nervozita se dala krájet. Čekalo je celkem 7 stanovišť, která kopírovala úrazy z běžného života, např. úrazy způsobené sportem, zástava masivního krvácení, bezvědomí, resuscitace juniora a další. Dále zde byla stanoviště, kde musely předvést své znalosti v obvazové technice a také v transportu a polohování zraněného.

Stanoviště požární ochrany, připravené členy SDH Pardubice-město, bylo hodnoceno úplně zvlášť. Vzhledem k tomu, že 4 závodnice z našeho 5 členného týmu jsou současně i aktivními členkami a soutěžícími v SDH, disciplínu požární ochrany zákonitě vyhrály.

Bylo to neskutečné, ale s téměř 200 bodovým náskokem se děvčatům i letos podařilo vyhrát a postoupit do regionálního kola, které se uskuteční 10. června v Ústí nad Orlicí. Tak držíme pěsti, ať se zadaří co nejlépe!

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.

Ing. Lada Richterová, Ph.D.

Fotogalerie