Exkurze 9. A - památky Prahy a Národní technické muzeum

13. května 2024
Exkurze 9. A - památky Prahy a Národní technické muzeum

O týden později, v úterý 30. dubna 2024, jsme se vydali vlakem do Prahy i s druhou devátou třídou 9. A, abychom si prohlédli její nejvýznamnější památky a navštívili Národní technické muzeum.

Cesta byla velice podobná jako s 9. B, jediný rozdíl spočíval ve volnějším tempu, protože jsme měli zajištěný pozdější odjezd vlaku z Prahy. Počasí nám více přálo, byl krásný, slunečný den. Paní učitelka Valentová podávala dětem krásný výklad o historii Prahy dávno minulé i nedávné.

V Národním technickém muzeu si děti prošly nejen všechna 4 patra, ale taktéž se zúčastnily expozice Rudný a uhelný důl, který má celkovou délku 490 metrů.

Děti, které měly chytré hodinky nebo aplikaci v mobilu, tak zjistily, že nachodily přes  20.000 kroků, tedy něco přes 16 km. Přitom pro většinu dětí toho dne to nebyl konec, protože samy říkaly, že po příjezdu vlaku do Pardubic se ihned přesouvají na pálení čarodějnic.

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Eva Valentová

Ing. Lada Richterová, Ph.D.

Fotogalerie