Školní výlet druhých tříd

23. května 2023
Školní výlet druhých tříd

Ve čtvrtek 18. května jsme společně s žáky druhých tříd navštívili hrad Kost.

Na hradě nás čekalo nejen nádherné prostředí, ale především bohatý program.

Nejprve jsme zhlédli ukázku sokolnictví, při níž jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o našich dravých ptácích. Zájemci si mohli sami podržet dravce na ruce. Pak jsme zamířili na prohlídku hradu, kde děti zaujaly především historické zbraně, šeptající vchod do kaple nebo černá kuchyně. Poté následovalo dobové divadelní představení, které se dětem moc líbilo.

Po dobrém obědě v hradní restauraci si děti ještě zasoutěžily v lukostřelbě a v hodu sekyrkou na cíl. Nákup suvenýrů podařený výlet uzavřel a domů jsme se vraceli bohatší o krásné zážitky i nové vědomosti.

Mgr. Kateřina Enderová

Fotogalerie