Podpora talentů - soutěž v psaní v anglickém jazyce

22. května 2023
Kategorie 4. ročník

V pátek 19. 5. 2023 jsme vyhlásili vítěze naší školní soutěže v psaní v anglickém jazyce. V soutěži excelovaly hlavně dívky. 

Školní soutěž, která si klade za cíl podpořit a rozvinout talent a potenciál našich žáků, byla vyhlášena již v březnu. Smyslem našeho počínání bylo dát našim žákům další příležitost vyjádřit se písemně v cílovém jazyce, texty byly doplněny obrázky. 

Témata se pohybovala od jednodušších pro nižší kategorie, např.: „Write about your favourite pet", po komplexnější: „Imagine you´re a president of a country, write a speech about how you will change the world".

Starší ročníky ovšem pomyslnou hozenou rukavici nesebraly, zatímco v kategoriích 4. - 6. třída bylo opravdu z čeho vybírat. Práce našich žákyň v sobě nesly obrovskou invenci a byly po zásluze odměněny. 

Vítězkami se staly: 

V kategorii 4. třída s tématem „My bedroom" to byla Tereza Lingrová (1. místo), Martina Matysová (2. místo), Thuy Tien Mai Nguyen (3. místo).

V kategorii 5. třída s tématy „Write an email to your internet friend" a „Write a blog about your life" zvítězila Lada Čeloudová (1. místo), Nela Popelková (2. místo) a Eva Francová (3. místo).

V kategorii 6. třída s tématem „Write a review about the best film you saw" se umístila Adéla Sobotková (1. místo), Tereza Marková (2. místo) a Vendula Davidová (3. místo). 

Děkujeme všem soutěžícím, blahopřejeme oceněným a těšíme se na další ročníky. Za podporu naší aktivity děkujeme v neposlední řadě také SRPŠ. 

Mgr. Lucie Dlouhá

Dokumenty ke stažení

Fotogalerie