Školní výlet 4. A

26. června 2024
Školní výlet 4. A

V pondělí 24. června podnikla třída 4. A pěkný a pohodový školní výlet do Pardubic. 

Letošní školní výlet třídy 4. A byl s ohledem na nedávné finanční výdaje na kurz EVVO lokalizován „pouze do Pradubic", přesto jsme si ho užili v pohodové atmosféře a všichni jsme si z něj odnesli pěkné zážitky a vzpomínky. V pondělí 24. června jsme se sešli ráno po 7. hodině v Pardubicích před Automatickými mlýny a po přesunu do parku Na Špici jsme výlet odstartovali sportováním a pohybovýmni aktivitami v parku. V již oblíbené aktivitě  Lov perel v podobě barevných papírků si zasoutěžili chlapci proti děvčatům a některé úkryty perliček byly velmi důmyslné, a tak obě skupiny z 85 schovaných perel jich více než 20 ve stanoveném limitu nenašly. V následující postřehové a paměťové hře děti prokázaly, že si dokáží zapamatovat devět ukrytých zvířat podél vymezené cesty i ve správném pořadí, hned 8 žáků získalo v této aktivitě plný počet 18 bodů. Nechybělo ani oblíbené sportování, a s některými dětmi, které se zabývají hrou geocaching, jsme dokonce odlovili v parku jednu důmyslně ukrytou kešku.

Na 10. hodinu jsme se přesunuli z parku zpět do Automatických mlýnů, kde na nás čekal ve Sféře objednaný lektorovaný program. Větší skupina žáků navštívila chemicky zaměřený program Bublinování, ve keterém si děti během jednotlivých experimentů vyrobily sloní zubní pastu, tančící bubliny nebo sopku chrlící lávu. Menší část třídy si zvolila neméně pěkný program Není tužka jako tužka, který byl zaměřený na řemeslnickou práci se dřevem. Děti se seznámily s postupem při výrobě tužek, dozvěděly se některé zajímavosti z historie (stopa z jedné tužky by byla dlouhá 56 km, z jedné tužky můžeme napsat až 45 000 slov) a především si samy pomocí nástrojů vyrobily vlastní stojánek na tužky. Oba programy se nám moc líbily a doporučejeme je i ostatním.

Po jejich ukončení jsme po poledni vyrazili po červené turistické značce podél Labe pěšky směrem do Počápel, kde si děti nakoupily nezbytné zmrzliny, ledové tříště a další dobroty a výlet byl následně ukončen před školou v 15 hodin, kam všichni turisté bez problémů po osmikilometrové vycházce došli. Na závěr bych rád poděkoval paní učitelce Barboře Motyčkové za vydatnou pomoc a laskavý dohled nad dětmi a rád bych také pochválil všechny účastníky výletu z řad dětí třídy 4. A za naprosto bezproblémový a pohodový průběh výletu! Děti byly moc hodné, věřím, že si i tento výlet skvěle užily a budou na něj vzpomínat jako na hezky prožitý den po boku svých kamarádů. Více fotek ze školního výletu si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Jan Václavek

Fotogalerie