Škola zdravé pětky v prvních třídách

25. února 2019

Img 7525

Zdravá strava, zdravý životní styl, obezita a nemoci s ní související, to jsou v dnešní době velmi aktuální témata.

Dne 19. února prošli naši prvňáčci výukovým programem Škola Zdravé 5 pod vedením lektorky paní Rekové z Nadačního fondu Albert. V programu se děti  seznámily se základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky.

Na každé téma plnili žáci, kteří byli rozděleni do skupin, soutěžní úkoly a pro svůj tým sbírali „pětky”- soutěžní žetony. Na závěr si odnesli vysvědčení se samými „pětkami” a malé odměny Zdravé 5. Děti program velmi zaujal a úkoly plnily s velkým zaujetím a nasazením.

Třídní učitelky prvních tříd:

Mgr. Monika Dobruská

Mgr. Denisa Sitová

Mgr. Lenka Šturmová

Beseda se spisovatelkou 21. února 2019 Veselé zoubky v prvních třídách 25. února 2019