Beseda se spisovatelkou

21. února 2019

Img 20190217 060721

V pátek 15. února navštívila naši školu autorka knih pro děti Jitka Vítová. Pozvali jsme ji, aby naše prvňáčky seznámila se svou prací a se svými knihami.

Paní Vítová přivítala postupně všechny tři první třídy a jedno oddělení školní družiny. Děti se dozvěděly, co všechno se musí stát, aby mohly v ruce držet novou knížku - jak se domlouvá spisovatel s ilustrátorem, co se děje v nakladatelství, co v tiskárně.

Paní spisovatelka s sebou přivezla všechny své knihy.  S některými z nich se děti seznámily i blíže. Pracovaly s obrázky, odpovídaly na otázky a za své správné odpovědi si mohly odnést obrázek k vymalování. 

Beseda se všem dětem i paním učitelkám velmi líbila. Už se těšíme, až si přečteme jednu z knížek o Květušce, o myškách nebo o kamarádech z lesa. 

Mgr. Monika Dobruská

Změna rozvrhu od 25. února 21. února 2019 Škola zdravé pětky v prvních třídách 25. února 2019