Psaní od srdce od 8. B

3. června 2024
titulní fotka

V květnu probíral další ročník projektu Dopis od srce, jehož cílem je zpříjemnit seniorům všední dny něčím nevšedním.

TV Nova a Diakonie ČCE se prostřednictvím tohoto projektu snaží propojit rozdílné generace napříč Českou republikou. Seniory, kteří svůj život tráví k domovech, kde je jim poskytována péče včetně té zdravotní, potěší i maličkost v podobě milé zprávy nebo obrázku. Od psaní klasických pohledů či dopisů se postupně upouští a stávají se tak trochu „retro komunikací“. Proto jsme si tuto formu zkusili v hodině občanské výchovy a českého jazyka. Nesnadným úkolem bylo jak celou věc uchopit a napsat dopis osobě, kterou neznám, ale chci ji potěšit. Pro některé to byl opravdový oříšek, překročit hranici anonymity a zároveň napsat něco osobního. Pánové to pojali sportovně, ledy prolomily oblíbené sporty a kluby, slečny byly více emotivní.

Nejzdařilejší dopisy putují do Liberce a uvidíme, zda naši pisatelé odbrží odpověď na své dopisy.    

Mgr. Alena Srkalová

Fotogalerie