První školní výlet

4. června 2024
První školní výlet

V pátek 31. května jsme se vypravili s našimi prvňáčky na Babiččin dvoreček do Licibořic.

Na svém úplně prvním školním výletě toho děti z 1. A, 1. B i 1. C zažily opravdu hodně. Na chvíli si vyzkoušely práci hospodáře - pomáhaly nanosit seno, napumpovaly a zvířátkům donesly vodu, připravily krmení a dokonce i samy zvířátka krmily a mohly si je pohladit. Dozvěděly se, jaký užitek nám zvířata přinášejí, zopakovaly si členy zvířecích rodin. Součástí bohatého programu byla také návštěva nedaleké obůrky, kde na děti čekaly koňské stáje a pastviny s koníky a hříbátky. Na kraji lesa viděly muflony, daňky, prasátka s roztomilými selátky, ale také pštrosy a bažanty. 

Aby toho nebylo málo, děti se ještě seznámily s drátenickým řemeslem. Pod vedením zkušené drátenice si vyrobily krásnou rybičku nejen na památku na úžasně prožitý den, ale také pro štěstí. 

Po výtečném obědě si děti na úplný závěr mohly nakoupit v obchůdku. Většina při nakupování myslela na sourozence a rodiče. Nezbývá než dodat, že výlet se líbil úplně všem. Některým dětem se od zvířátek vůbec nechtělo domů a mluvily o tom, že se do Licibořic chtějí brzy znovu podívat. 

Potěšující pro paní učitelky byla spokojenost všech dětí, ale také pochvala průvodkyň. S prvňáčky se jim dobře pracovalo, chválily je za vědomosti o zvířatech a za šikovnost a trpělivost při vyrábění.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde:

1. A 

1. B

1. C

Mgr. Lenka Rečlo Šturmová

Mgr. Martina Marková

Mgr. Monika Dobruská

Fotogalerie