Přijímací řízení na střední školy - souhrnné informace

28. ledna 2024
Přijímací řízení na střední školy - souhrnné informace

Střední školy zveřejní kritéria přijímacího řízení nejdéle 31. ledna 2024. Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky s využitím elektronické identity, podáním výpisu vytištěného z online systému a ve výjimečných případech v papírové podobě v době od 1. února do 20. února 2024. Tato informace platí pro žáky podávající přihlášky do 1. ročníku střední školy i do 1. ročníku víceletého gymnázia.

Veškeré informace naleznete na www.prihlaskynastredni.cz. Zde jsou k dispozici veškeré potřebné tiskopisy ke stažení (informace pro uchazeče a lékařský posudek o zdravotní způsobilosti jsou i v příloze tohoto článku). Naleznete zde také videa s postupy vyplnění přihlášek a ukázku algoritmu pro rozřazování žáků na střední školy dle výsledků přijímacího řízení a seřazení škol a oborů dle priority žáků.

Přihlášky se podávají prostřednictvím www.dipsy.cz. Přihlášení bude k dipozici od 1. února 2024.

Pokud v kritériích přijímacího řízení naleznete požadavek doložení hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání (známky z 8. a 9. ročníku), můžete písemně požádat o tento výpis základní školu (email, ŽK, Bakaláři).

Pokud střední škola požaduje lékařský posudek o zdravotní způsobilosti, je nutné na něj uvést kód a název oboru studia. Tento posudek se vydává pouze jeden a pokud je nutný pro dva nebo tři obory, vypíšou se tyto na jeden formulář.

V případě potřeby si konzultaci k přijímacímu řízení domluvte, prosím, prostřednictvím telefonu 732 315 715 nebo emailu olga.doskocilova@zssezemice.cz.

Mgr. Olga Doskočilová