Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo

31. ledna 2024
Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo

V pondělí 29. 1. 2024 se v Centru celoživotního vzdělávání na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích konalo okresní kolo olympiády v čekém jazyce. Naši školu reprezentovali Magda Štěpánková z 8. A a Miroslav Schejbal z 9. A.

Do okresního kola postoupilo 52 žáků z 28 základních škol a víceletých gymnázií z Pardubického kraje, okres Pardubice. Okresní kolo se skládá z jazykové a slohové části, na každou z nich má žák limit 60 minut.

Miroslav Schejbal z 9. A se umístil na výborném šestém místě. Oba naši reprezentanti se okresního kola účastnili poprvé a nasbírali cenné zkušenosti, které se jim budou jistě hodit nejen v olympiádě v českém jazyce, ale i dalších předmětových olympiádách a soutěžích. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Olga Doskočilová