Prevence proti šikaně ve 4. ročníku

2. června 2024
Prevence proti šikaně ve 4. ročníku

V pátek 31. se žáci tříd 4. A a 4. B zúčastnili preventivního programu proti šikaně. Po dvou vyučovacích hodinách se obě třídy prostřídaly ve společnosti pana lektora Pavla Suchého, který jim zprostředkoval program s názvem „Plavba po online moři“.

Program od společnosti ACET, zabývající se primární prevencí proti šikaně, třída 4. B již absolvovala před dvěma lety a společně jsme tak věděli, že čas strávený pátečním pokračováním bude rozhodně smysluplně využit.
Žáci se zabývali aktivitami, podporujícími spolupráci třídního kolektivu a harmonizaci vztahů, celý zážitkový program byl zaměřený také na ožehavé a po právu stále omílané téma rozpoznání rizik užívání internetu.
Na páteční aktivity i závěry z nich budeme i nadále navazovat tak, abychom v nikdy nekončící práci na třídním klimatu stále efektivně pokračovali. Děkujeme paní učitelce Dlouhé za zprostředkování programu a těšíme se na některé další setkání.

Mgr. Lukáš Knaute

Fotogalerie