Hokejoví fanoušci ze 4. B

2. června 2024
Hokejoví fanoušci ze 4. B

Žáci třídy 4. B se aktivně podíleli na historickém úspěchu českého hokeje - během letošního Mistrovství světa totiž naplno fandili (nejen) našemu národnímu týmu a o to více si tak mohli užít radost ze zlatých medailí českého národního mužstva.

V souvislosti s letošním hokejovým šampionátem se naše třída zapojila do několika akcí souvisejících s hokejem - jak je už tradicí, tou dlouhodobou byla tipovačka, do které se mohli zapojit všichni žáci, případně i jejich sourozenci či rodiče. Každý účastník (pokud zrovna na nějaký zápas nezapomněl) mohl průběžně natipovat výsledky všech utkání od zahajovacího až po finále. V této disciplíně si z dětí nejlépe vedla naše skvělá tipérka Anetka Lopatová, která o bodík porazila druhého hokejového experta Šímu Řezaninu. Za zmíněnou dvojicí se vysokým bodovým ziskem pyšnili také Mára Mitrovský či Verunka Kloudová, velikou pochvalu pak za svůj bodový zisk zaslouží také náš host z první třídy Toník Vaňous, brácha našeho žáka Máti.
Ještě velkolepěji pak působí naše návštěva utkání Dánsko - Norsko přímo v pražské O2 aréně, kam se vydalo hned 13 žáků. Společně jsme si užili elektrizující atmosféru utkání a za zlomek běžné ceny lístku jsme spolu s dalšími fanoušky (celkový počet na utkání 10.009) prožili nezapomenutelné chvíle. Počínaje společnou cestou autobusem a vlakem, přes samotný hokej, program maskotů Boba a Bobka, až po plnění výzev na světelné kostce se jednalo o den naprosto nabitý skvělými momenty.
Jako další silný zážitek lze zmínit jistě i společné sledování poslední třetiny čtvrtfinálového utkání USA - Česko, kde náš tým po precizním výkonu vykročil pod naším společným dohledem vstříc zlatým medailím.
Celkově vzato je tedy zřejmé, že hokejové mistrovství si bude pamatovat každý člen naší třídy a všichni jsme velice rádi, že se jednalo o šampionát natolik úspěšný pro všechny české fanoušky. A jestli naše podpora byla našemu týmu platná? Snad ano. Už teď se každopádně těšíme, až podobnou oddanost budeme za pár týdnů moci prokázat i kolegům fotbalistům na EURO v Německu...

Mgr. Lukáš Knaute

Fotogalerie