Přespolní běh pro ZŠ a SŠ

24. září 2018
Celý minulý týden se nesl ve znamení sportu. Šesté třídy sportovaly na adaptačním kurzu a skupina vybraných žáků ze sedmých až devátých ročníků jela reprezentovat naši školu hned ve dvou sportovních soutěžích.

V úterý 18.9.2018 proběhlo na dostihovém závodišti Agrofert Park v Pardubicích okresní kolo přespolního běhu, kterého se zúčastnilo celkem 15 žáků naší školy.

V dívčí kategorii šestých a sedmých tříd si nejlépe vedla Tereza Čabanová, která trať 1500 m zvládla v čase 5:44 a vybojovala si osmé místo z celkového počtu 57 závodnic. E. Beránková obsadila 25. místo, M. Špačková 36. a P. Kolínová 41. místo.

Velmi dobře se dařilo dívkám v kategorii osmých a devátých tříd, které jako tým vybojovaly krásné 3 .místo. Individuální 4. místo z celkového počtu 61 závodnic získala Klára Chrbolková s časem 5:32, 6. místo obsadila K. Bláhová, 24. místo I. Fousová, 36. místo S. Kuclerová, 43. místo H. Kochwasserová a 44. místo A. Rajdlová.

Nejlepší týmové umístění a nakonec i postup do krajského kola vybojovali naši reprezentanti v chlapecké kategorii osmých a devátých tříd, kteří získali skvělé 2.místo. Trať 3 km nejrychleji z našich zvládl Adam Košnar v čase 9:45 a získal tak individuální stříbrnou medaili ze 65 závodníků. T. Doktor obsadil 14. místo, V. Buchtík 21. místo, J. Šmarda 40. a T. Šmarda 41.místo.

Všem našim reprezentantům blahopřejeme, děkujeme za skvělé výsledky a chlapcům držíme pěsti v krajském kole.