Pozdrav od čtvrťáčků ze Štířího dolu

22. května 2024
Pozdrav od čtvrťáčků ze Štířího dolu
Žáci čtvrtého ročníku již od pondělního rána tráví společné chvilky ve Štířím dole, kde zůstanou až do pátku na EVVO kurzu, často také nazývaném jako „Škola v přírodě".
Náš samotný ranní odjezd od školy byl provázen mávajícím davem rodičů, kteří již vyhlíželi několik volnějších dnů bez domácího tréninku koncovek podstatných jmen či písemného dělení. Děti před sebou naopak viděly několik dní plných zábavy a spousty zážitků se svými kamarády. I přes nejistotu některých z nich, pro které šlo o krok do neznámého prostředí, však lze říci, že celá naše parta si ve Štířím dole vede statečně - děti jsou statečné a snaží se maximálním způsobem komunikovat se spolužáky, účastnit se našeho pestrého programu a užívat si všechny aktivity plnými doušky.
Během uplynulých dvou dní jsme tak již stihli splnit spousty aktivit na téma Harry Potter, počínaje kouzelnickými souboji přes hodinu lektvarů až po hodiny létání. Zároveň jsme ale také fandili českému hokejovému mužstvu v utkání MS proti Kanadě, odehráli jsme spousty společenských her či noční spací soutěž. Každé ráno zahajujeme společným výběhem, jemuž v podání některých dokonce předchází chvilka posilovacích a protahovacích cviků. Zapomenout v našem výčtu pak nelze ani na noční pozorování hvězdné oblohy, kde jsme si řekli spoustu informací o vesmírných tělesech či planetách a pojmenovali si viditelná souhvězdí a asterismy.
Jelikož je však náš program doslova nabitý k prasknutí, čeká nás ještě strhující druhá polovina celého pobytu. Třeba si během něj najdeme prostor i pro trochu spánkjfgzzzzzzzzzzZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ..

Mgr. Lukáš Knaute

Fotogalerie