XXIX. ročník Minitanečních při ZŠ Sezemice

21. května 2024
XXIX. ročník Minitanečních při ZŠ Sezemice

V sobotu 18. května od 19:00 do 21:30 se v sále města Sezemic konala prodloužená kurzu společenského tance a společenského chování. Na programu byl tanec absolventů, garde pro rodiče, taneční soutěž absolventů a další překvapení. 

Účastníci kurzu z řad žáků 8.ročníku naší školy se během šesti lekcí postupně naučili základy jak standardních, tak některých latinsko-amerických tanců. Temperamentní jive a čaču střídaly tance elegantní, například valčík a waltz. Dále se mládež naučila mazurku, country a slow rock, tedy lidově ploužák. Tanečníci a tanečnice ladili nejen své taneční kroky, ale také se zdokonalili ve společenském chování. Musím říci, že obojí se jim velice dařilo.   

Lekce navštěvovalo 11 dívek a 11 chlapců, vedla je taneční mistrová paní Hana Flekrová z Holic. Závěr letošního ročníku si užili jak žáci, tak jejich rodiče a další příbuzní a přátelé, kteří se celý večer aktivně zapojovali do programu a pomohli tak vytvořit pohodovou atmosféru. Garde pro rodiče pak bylo třešničkou na dortu, soudě dle úsměvů všech přítomných. 

Závěrem bych ráda poděkovala za spolupráci a podporu vedení naší školy, městu Sezemice, paní Haně Flekrové a také našim žákům a jejich rodičům. Už teď se těším na další ročník!

Mgr. Lucie Dlouhá

Fotogalerie