Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou

2. května 2019

20190430 114922

Dne 30.4. vyrazilo patnáct sportovců a sportovkyň ze šestých a sedmých tříd naší školy na atletický závod „Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou".

Soutěžilo se v běhu na 60 m, 600 m (dívky), 1000 m (chlapci), ve štafetovém běhu na 4x60 m, ve skoku dalekém i vysokém a v hodu kriketovým míčkem. Ani chladné počasí naše reprezentanty neodradilo a podávali skvělé individuální výkony.

Do chlapeckého týmu přinesl nejvíce bodů Matěj Culka, který vyhrál celou soutěž ve skoku dalekém a v běhu na 1000 m obsadil stejně vynikající 2. místo. Celkově pak obsadil mezi všemi 77 závodníky 2. místo se ziskem 929 bodů. Těsně za ním se na 3. místě se ziskem 848 bodů umístil David Bečka, který vybojoval 2.místo v hodu kriketovým míčkem a 3.místo v běhu na 1000 m. Třetím naším nejúspěšnějším závodníkem se pak stal Ben Spilka, který obsadil 3. místo v běhu na 60m a skvělé 2. místo ve skoku dalekém. Dále nás reprezentovali M. Říha, M. Vavera, F. Jirásek, J. Dašek a T. Tichý.

V dívčím družstvu byla nejúspěšnější celkově 7. Lucie Remešová s bodovým ziskem 752 bodů (84 závodnic). Skvělého výsledku dosáhla Sandra Horáková ve skoku dalekém, kde obsadila vynikající 3. místo. Mezi dalšími závodnicemi byla A. Hykyšová, A. Izáková, Ž. Málková, E. Krejčíková a T. Ptáčková.

Tým chlapců celkově obsadil 4.místo z osmi a tým dívek celkové 8.místo z deseti zúčastněných družstev.

Všem našim závodníkům děkujeme za perfektní reprezentaci školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů

Mgr. Barbora Jirsová

Bücherwurm 2019 - soutěž v předčítání v německém jazyce 2. května 2019 EVVO kurz 4. ročníků 9. května 2019