Bücherwurm 2019 - soutěž v předčítání v německém jazyce

2. května 2019
Bücherwurm 2019 - soutěž v předčítání v německém jazyce
Již tradičně se naši žáci devátých tříd zapojili do celostátní soutěže v předčítání v německém jazyce s názvem „Bücherwurm 2019".

Školní kolo proběhlo ve středu 17. 4. 2019 a zúčastnili se ho Matěj Krátký a Tomáš Ulrych z 9. B. Oba žáci podali velmi vyrovnaný výkon a do finále nakonec postoupil jen těsně Matěj Krátký. V porotě i tentokrát zasedla naše bývalá žákyně a vítězka celostátního finále této soutěže Adéla Jakoubková.

O týden později se pak Matěj utkal s ostatními vítězi ve finále, které proběhlo 24. 4. 2019 v Pardubicích v Divadle 29. V silné konkurenci obsadil konečné deváté místo.

Děkujeme tímto Matějovi za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích.