Olympiáda škol v šachu

26. února 2019
Ve středu 13. února reprezentovalo 5 žáků a 4 žákyně naši školu na XXV. ročníku Olympiády dětí a mládeže okresu Pardubice v šachu.

Turnaj se hrál švýcarským způsobem na 7 kol jako turnaj jednotlivců a zúčastnilo se ho 34 šachistů z 6 základních škol. Hrálo se bez věkového rozlišení na mladší a starší žáky. Turnaj se všem níže uvedeným šachistům i šachistkám vydařil, velmi pozitivně hodnotím skutečnost, že všichni bodovali!

Výsledky jednotlivců i soutěže škol uvádím v přehledu pod článkem, v pořadí škol se naše škola umístila na pěkném 2. místě (kritériem byl nižší součet tří nejlepších umístění žáků každé školy). Dva nejzkušenější šachisté se umístili těsně pod stupni vítězů a o medaile bojovali až do posledního kola. Děkuji  všem níže uvedeným žákům i žákyním za výbornou reprezentaci naší školy a velmi všechny chválím. Turnaj jsme si užili a z výkonů dětí mám upřímnou radost.

Pořadí škol:

1. místo      ZŠ Choltice     součet nejlepších tří umístění      20     (2 - 7 - 11)
2. místo      ZŠ Sezemice     součet nejlepších tří umístění      24     (4 - 5 - 15)
3. místo     ZŠ Závodu Míru     součet nejlepších tří umístění      35     (6 - 12 - 17)

Další zúčastněné školy neměly v soutěži dostatečný počet (alespoň 3) šachistů, a proto nebyly  v soutěži škol hodnoceny.