Olympiáda škol - šachy

25. ledna 2024
Olympiáda škol - šachy

Ve středu 24. ledna reprezentovalo 6 žáků naši školu na šachové olympiádě v Pardubicích. V soutěži škol obsadila ZŠ Sezemice hezké 4. místo, mezi jednotlivci si vedl nejlépe Tomáš Kloud z 6. B, který obsadil krásné 2. místo a z turnaje si odvezl kromě diplomu také stříbrnou medaili!

Olympijský šachový turnaj se odehrál ve středu 24. ledna v Pardubicích v sídle šachového oddílu Rapid Pardubice v Pernerově ulici. Turnaj se hrál švýcarským způsobem na 7 kol jako soutěž jednotlivců bez rozlišení věku a do Olympiády škol se započítával součet tří nejlepších umístění šachistů z každé školy. Naši školu reprezentovali tito šachisté: Tomáš Kloud a Jan Zelenda (oba z 6. B), Adam Krátký (4. B), Tobiáš Popelka (4. A), Václav Komárek (3. A) a Václav Mareš (2. B). Umístění jednotlivců, žáků naší školy, uvádím níže pod článkem. Velkého úspěchu dosáhl především Tomáš Kloud, který si z turnaje odvezl stříbrnou medaili a diplom za 2. místo! Gratulujeme všem uvedeným šachistům k jejich hezkým umístěním! Děkuji za výbornou reprezentaci naší školy! Všichni uvedení žáci přispěli k zisku 15 bodů do hodnocení Olympiády škol. Turnaje se zúčastnilo celkem 36 šachistů ze 7 škol.

Umístění jednotlivců ZŠ Sezemice

Pořadí Příjmení a Jméno Třída Body