Doučování - změna od 1. 2. 2024

19. ledna 2024
Doučování - změna od 1. 2. 2024

Vážení rodiče, doučování doporučené a dotované ministerstvem po covidovém období, které mělo zmírnit dopady distanční výuky na znalosti a dovednosti žáků, bylo ukončeno již v minulém školním roce. V 1. pololetí tohoto školního roku naše škola doučování realizovala dále v původním rozsahu jako prodlouženou podporu. Nyní se vracíme k systému pravidelných konzultačních hodin jednotlivých pedagogických pracovníků, ve kterých má žák možnost konzultace konkrétního  problému ve výuce.

Současný systém doučování se nyní ukazuje jako neefektivní. Žáci ohrožení školním neúspěchem, kterým bylo doučování určeno, tuto podporu nevyužívají nebo docházejí nepravidelně nebo se na domluvené doučování nedostaví. Někteří žáci doučování využívají jen nepravidelně jako opakovací hodinu před písemnou prací a přitom ve výuce nepracují a probíranou látku si nezapisují a nevyužívají možnosti opakování učiva na umimeto.cz nebo proskoly.cz (portálech, kde mají školní bezplatné přihlášení) ani materiálů poskytovaných vyučujícími např. v Google učebnách.

Opětovným zavedením konzultačních hodin, které byly v předcovidovém období funkční, podporujeme odpovědnost žáků za výsledky jejich práce, pracovní návyky, aktivitu ve výuce, schopnost pojmenovat problém i komunikační dovednosti.

Také Vás prosíme o zvážení každého uvolnění dítěte z výuky z důvodu rekreace. V roce 2023 bylo takto uvolněno 141 žáků, kteří zameškali celkem  4 993 hodin výuky. Děkujeme Vám za podporu Vašich dětí ve školní práci a účinnou spolupráci a komunikaci s pedagogickými pracovníky.

Mgr. Jiří Březina

Mgr. Zuzana Brandová