EVVO program - Tonda obal na cestách - třídění a recyklace odpadů

26. ledna 2024
EVVO program - Tonda obal na cestách - třídění a recyklace odpadů

Ve čtvrtek 25. ledna se zúčastnilo všech 20 tříd naší školy bezplatného EVVO programu Tonda obal na cestách společnosti EKO-KOM. Tento program byl zaměřený na třídění a recyklaci odpadů.

Ve čtvrtek 25. ledna navštívili naši školu čtyři výborní lektoři společnosti EKO-KOM, aby si mohli všichni žáci naší školy procvičit své znalosti a dovednosti v oblasti třídění a recyklace odpadů. Dozvěděli jsme se spoustu nových zajímavých informací nejen z uvedených oblastí, jak správně vytřídit a recyklovat odpad, ale seznámili jsme se i s několika moderními technologiemi využití odpadu pro přeměnu na tepelnou, či elektrickou energii, prohlédli jsme si několik příkladů vhodného využití rekultivací skládek (např. i pro sportovní využití - sjezdovky uprostřed velkých měst), využití energie biomasy apod. Lektoři dokázali toto široké a prospěšné téma vhodně upravit podle věku dětí, a tak byl program hezký a přínosný jak pro naše nejmladší prvňáčky, tak i pro nejstarší žáky 9. ročníku.

Rád bych tímto poděkoval společnosti EKO-KOM za vynikající spolupráci při realizaci environmentálních programů, které byly poskytnuty pro naše žáky zcela zdarma včetně drobných upomínkových materiálů. Spolupráce se všemi čtyřmi lektory a jejich přístup byly velmi vstřícné a profesionální. Děkujeme!

Mgr. Jan Václavek