Okresní přebor družstev škol v šachu

26. listopadu 2023
Družstvo 5. - 9. ročník

Ve středu 22. listopadu reprezentovala dvě čtyřčlenná družstva naši školu na Okresním přeboru družstev škol v šachu. 

Turnaj se uskutečnil v pěkných prostorách sálu Jana Kašpara v budově Krajského úřadu v Pardubicích. V mladší kategorii 1. - 5. ročníku soutěžilo 6 družstev systémem dvoukolově každý s každým, všichni šachisté tedy odehráli i s odvetami 10 partií. Naše mladší družstvo hrálo ve složení Tobiáš Popelka (4. A, 1. šachovnice), Václav Komárek (3. A, 2. šachovnice), Václav Mareš (2. B, 3. šachovnice) a Matěj Vaňous (4. B, 4. šachovnice) a proti vesměs starším a zkušenějším družstvům chlapci vybojovali se ziskem 16,5 bodů pěkné 5. místo. 

Ve starší kategorii 6. - 9. ročníku  soutěžilo 14 družstev, proto se turnaj starších šachistů hrál švýcarským způsobem na 7 kol. ZŠ Sezemice hrála ve složení Tomáš Kloud (6. B, 1. šachovnice), Miroslav Schejbal (9. A, 2. šachovnice), Adam Krátký (4. B, 3. šachovnice) a Jan Zelenda (6. B, 4.šachovnice) a toto družstvo vybojovalo také pěkné 9. místo.

S podrobnějšími výsledky jednotlivých šachistů se můžete seznámit rozkliknutím odkazu níže, rád bych poděkoval všem uvedeným žákům za výbornou reprezentaci školy a pogratuloval jim k umístěním, která považuji s ohledem na kvalitní a starší konkurenci družstev ostatních škol za velmi slušná.

Účast na turnaji měla přispět také k propagaci této pěkné hry na naší škole, připomínám, že ZŠ Sezemice je zapojena do projektu šachového svazu Śachy do škol, v jehož rámci mohou zájemci o šachy z řad žáků a žákyň naší školy zdarma využívat výukový program My chess. Celoročně také probíhá online šachová soutěž, kdy jsou soutěžícím každý měsíc zadávány nové šachové úlohy k řešení. Případní zájemci o bližší informace či bezplatnou registraci do výukového programu s přístupovými údaji se mohou kdykoliv obrátit na pana učitele Václavka na mailovou adresu jan.vaclavek@zssezemice.cz. V případě vyššího počtu zájemců o šachy na naší škole bychom také rádi obnovili (třeba již od pololetí) činnost šachového kroužku, vítaní jsou i úplní začátečníci z řad mladších žáků a žákyň. 

Odkaz na podrobné výsledky turnaje  žáků 1. - 5. ročníku

https://chess-results.com/tnr852884.aspx?lan=5

Odkaz na podrobné výsledky turnaje šachistů 6. - 9. ročníku

https://chess-results.com/tnr852885.aspx?lan=5   

Mgr. Jan Václavek

Fotogalerie