Když se řekne Výlet

26. března 2018
Když se řekne Výlet
Začátkem března žáci druhého stupně viděli Výlet s velkým V. Jednalo se o muzikál, který nastudoval divadelní soubor Laik Východočeského divadla v Pardubicích. O tom, že se jednalo o představení zdařilé, vypovídají ohlasy našich žáků.

V pondělí 5. 3. jsme navštívili Východočeské divadlo. Zhlédli jsme divadelní představení nazvané Výlet. Představení vyprávělo o reálném životě studentů, kteří vyrazili na společný výlet se třídou. Část vystoupení tvořil tanec a zpěv. Hráli v něm převážně studenti uměleckých škol. Tato divadelní hra se nám velice líbila. Navíc v závěru zazněla nabídka, že bychom se mohli zapojit do divadelního kroužku, to nás velice zaujalo.

Petra Rudolfová a Patricie Kolínová, 6. A

Naše třída vyrazila dne 5. 3. do Východočeského divadla na představení Výlet. Bylo to divadelní představení o dnešní mládeži. Žáky hráli mladí lidé. Třída byla velice divoká, ale jejich třídní učitelka je i přesto, jak se chovali, vzala mimo školu – na výlet, který je tím hlavním příběhem. V představení se hodně zpívalo, takže se to podobalo muzikálu. Představení bylo velice vtipné a některé pasáže byly i mírně dramatické.

Mariana Špačková a Kateřina Roubíčková, 6. A

V pondělí 5.3. jsme jeli do Pardubic do Východočeského divadla na divadelní představení hrané studenty. Příběh s názvem Výlet byl o třídě, která jela na společný výlet. Nejdříve navštívili v doprovodu čtyř učitelů ZOO, potom zříceninu hradu a nakonec jezero. Jeden z učitelů při této cestě pochopil, že nemá smysl učit děti jako vojáky. Představení se nám moc líbilo a hlavně, že to bylo vtipné.

Patrik Lhotský, Ondřej Hynek, 6. A

Dne 5. března jsme navštívili Východočeské divadlo v Pardubicích. Byli jsme na představení, které se jmenovalo Výlet. Nejvíce zábavné části byly ty, ve kterých postavy zpívaly a tančily za doprovodu hudby. Všichni herci zahráli své role velice dobře. Moc se nám v divadle i toto divadelní představení líbilo.

Tomáš Babák, Matěj Vejvoda, 6. A

Na představení se nám líbilo, že vystupující byli v našem věku. Bylo poznat, že si to užívají, což přispělo k dobré atmosféře. Myslíme se, že se v tom většina studentů našla a pozadu nezůstali ani učitelé. Bylo to skvělé představení a určitě bychom ho doporučili i ostatním. Skvělému zážitku také přidávala místa v lóži.

Natálie Marie Collisová, Kateřina Knotková, Darja Čiháková, 9. B

Pondělní představení, které se jmenovalo Výlet, se nám, jakožto deváťákům, líbilo. Bylo zábavné, vtipné a výstižné. Mrzí nás, že většina zábavných scén byla založena na vulgárních slovech, která by, dle našeho názoru, nebyla vhodná pro žáky prvního stupně. Proto si myslíme, že toto představení bylo vhodné pro dospívající obecenstvo.

Jitka Pilná, Eliška Řeháková, Nikola Trpková, 9. B

Divadlo jsme si užili, protože ho hráli herci v našem věku. Hráli velmi dobře a příběh byl velice zajímavý. Nechběl vtip, ale ani tragické prvky. Vzhledem k tomu, že to byl muzikál, bylo představení energické a rozhodně nebylo nudné.

Viktor Šimek, Vojtěch Kvapil, 9. B

Mgr. Olga Doskočilová