Technohrátky aneb čím bych chtěl být a proč

26. března 2018
Technohrátky aneb čím bych chtěl být a proč
Technohrátky v měsíci březnu navštívily Střední školu potravinářství a služeb v Pardubicích, která zde má dlouhou tradici. Z naší školy se zúčastnilo této akce patnáct žáků osmých a devátých tříd.

Celý den byl věnován představení oborů, které škola nabízí ke studiu. Jedná se o obory zakončené výučním listem i maturitní zkouškou.

Žáci si vyzkoušeli svou zručnost při praktických ukázkách daných oborů. Ve skupinách si vyzkoušeli nejen profesi pekaře, cukráře, kuchaře, ale i technologa a analytika potravin. Ozdobit dort, vytvořit koláč nebo chlebíček, to chce šikovné ruce a trpělivost. Ti, kterým je bližší teorie, mohli své znalosti a vědomosti uplatnit v znalostním kvízu.

Podle ohlasů zúčastněných a fotografií, ze kterých vyzařuje radost, zájem a spokojenost, si všichni den na Střední škole potravinářství a služeb užili.

Veronika Haklová

Mgr. Olga Doskočilová