Halloweenský den ve 3. C

31. října 2023
Halloweenský den ve 3. C

Halloween se slaví 31. října zejména v Kanadě, Austrálii, Irsku, Spojeném království, Švédsku, Spojených státech nebo Japonsku. Děti se oblékají do různých masek a chodí od jednoho domu k druhému  s „říkadlem“ Trick or treat. Volně přeloženo: Dejte mi koledu nebo vám něco provedu.

Strašidelný den zavítal i k nám do třídy 3. C. V rámci osvěty jsme si udělali ve třídě též Halloweenský den, který se nesl v duchu strašidel. Všichni žáci naší třídy přišli tematicky oblečeni jako čarodějnice, duchové a kostlivci. Ze zvířat dorazili netopýři a černé kočky.

Místo koledování jsme si upekli strašidelné dobroty z lineckého těsta a nesměla chybět ani sladká pavučina. K oslavě tohoto svátku se dodržují tradice, jako je například vyřezávání dýní, což jsme si v rámci projektového dne též vyzkoušeli.  Dýně nám ozdobí našií podzimní třídu. Žáci si vyrobili lapbook, který jim ucelil základní informace o tomto svátku. Nechybělo strašidelné počítání.

Halloweenský den jsme si moc užili a těšíme se na další zajímavý den.

Michaela Severinová (AP)

Mgr. et Mgr. Denisa Sitová

Fotogalerie