Exkurze v Praze - 8.B

26. června 2024
titulka

Dnes navštívila třída 8. B naši matičku Prahu, město stověžaté, město byznysu. Hlavním cílem naší cesty byla návštěva ČNB.

V 8. ročníku byla finanční gramotnost stěžejní téma výchovy k občanství. Proto jsme se vydali na závěr školního roku navštíit banku bank - ČNB. Po bezpečnostní kontrole se nás ujala slečna průvodkyně, která nás seznámila s činností banky, vysvětlila její důležitost, uvedla i to, co se postupně událo od roku 1926 až po její dnešní činnost. Měli jsme možnost vidět největší zlatou minci v Evropě a potěžkat i pravou zlatou cihlu. Velmi zajímavé bylo i prozkoumání pravosti bankovek a vidět i bankovky padělané, a to vše v prostorách trezoru ČNB.

Jelikož prohlídka banky byla naplánovaná po poledni, dopoledne jsme ještě stihli procházku historickým centrem města. Začali jsme na Pražském hradě, odkud jsme se vydali přes Nerudovu ulici na Karlův most a Staroměstské náměstí s Pražským orlojem. 

Po ČNB byla naším posledním cílem cesty návštěva Národního muzea. Nejprve jsme viděli výstavu minerálů a poté i další expozice.

I přes vysoké teploty jsme návštěvu Prahy zvládli dobře. Stali jsme se stejnými turisty, kteří váží i tisíce kilometrů za skvosty Prahy. Na druhou stranu nutno říct, že i stinná stránka Prahy se skrývá v okolí Hlavního nádraží, která nezůstala u žáku bez povšimnutí. Na některých bylo vidět, že potkat se tváří v tvář s různými osudy lidí, kteří žijí „odlišným životem", je silné téma.

Mgr. Alena Srkalová

Fotogalerie