Exkurze 6. A a 6. B

23. června 2022
Exkurze 6. A a 6. B
Ve čtvrtek 16. 6. a následně v pátek 17. 6. podnikly postupně obě šesté třídy zajímavou exkurzi spojenou s pěším výletem. Cílem naší cesty byla návštěva Minizoo ve Chvojenci zaměřená na kočkovité šelmy.

Zblízka jsme si tak prohlédli nejenom tygry, bílé lvy, levharty, pumu, ale třeba také rysy nebo servala. Mohli jsme tak obdivovat nejenom jejich různorodé zbarvení a velikost, ale také mrštný pohyb, sílu a postřeh. Zároveň jsme si poslechli poutavý výklad paní průvodkyně plný zajímavostí, které jistě žáci v budoucnu využijí v hodinách přírodopisu. Navíc jsme měli štěstí, že jsme měli příležitost vidět i dvě před nedávnem narozená krásná bílá lvíčata a s radostí jsme sledovali, jak si hrají. Na závěr jsme si všichni mohli pohladit rysa Mikyho, se kterým jsme se na památku i vyfotili. Všichni si pro radost stihli některé ze šelem zachytit na fotografiích, aby se jimi mohli potěšit i doma.

Exkurze se nám v obou dnech i díky slunečnému počasí vydařily, všem se moc líbily, a tak jsme se zpět do Sezemic vraceli s nadšením a plni hezkých společných zážitků. A někteří žáci se už teď těší, až do minizoo zavítají znovu.

Mgr. Marie Krátká

Fotogalerie