Časopis třídy 2. B právě vychází

23. června 2022
Časopis třídy 2. B právě vychází
Žáci třídy 2. B poslední dva měsíce mnohé své práce při českém jazyce, výtvarné výchově či domácích úkolech potají směřovali ke společnému cíli - vydání třídního časopisu...

Časopis naší třídy se jmenuje „Samík" a jeho název byl pečlivě vybrán - předcházel mu týden plný návrhů a následné celotřídní hlasování, ze kterého po drtivém vítězství vzešel právě tento titul. Obsah tohoto čtyřicetistránkového třídního plátku je tvořen jednotlivými pracemi žáků, ale například i třídními fotografiemi.

Dočtete se v něm o všech školních akcích, které jsme společně za uplynulé dva roky zažili (na článcích a ilustracích děti pracovaly v libovolných skupinách), pokocháte se mnoha krásnými obrázky, vyluštíte si křížovky a rébusy, inspirujete se zajímavými recepty, dozvíte se také spoustu informací o dětech z naší třídy, které své mnohdy vtipné odpovědi prezentovaly ve vyplněných dotaznících. Nezapomeňme však ani na nespočet zajímavých článků, kterými se po přečtení Samíka vzděláte - víte například, jak vzniká sníh, blesk či duha, jakým způsobem pracuje vznětový motor, a nebo jakým způsobem mění filipínská vlajka svou podobu v míru a ve válce?

Pokud byste se rádi probrali stránkami našeho díla, rádi se s Vámi o jeho přínosný obsah podělíme. Je však nutno kontaktovat kohokoliv z naší party 2. B, poněvadž časopis Samík vyšel v limitované edici 30 ks. Je tedy takřka jisté, že za pár let bude mít každý unikátní výtisk patrně nedozírnou hodnotu...

Coby šéfredaktor/ editor/ nakladatel/ grafik našeho tisku děkuji všem svým malým talentovaným redaktorům/ ilustrátorům za odhodlání, trpělivost, spolupráci a celkový přístup k celému projektu. Mám velikou radost z výsledku a jsem si jistý, že jsme ještě neřekli poslední slovo!

Mgr. Lukáš Knaute

Fotogalerie