Čtenáři ze 4. A

24. června 2022
Čtenáři ze 4. A
I v průběhu letošního školního roku jsme se ve 4. A věnovali různým čtenářským aktivitám.

K dispozici jsme měli dvě úplně nové čítanky. Texty v nich jsou doplněné zajímavými úkoly, doplňovačkami, křížovkami, rébusy. Kromě čítanek jsme využívali sady knih ze školní knihovny.

Zajímavé a velmi milé bylo naše setkání s knížkou od Polly Faber Mango a Bambang. Přečetli jsme hned dva díly za sebou.

Výuku vlastivědy jsme si zpestřili společnou četbou knihy Pavla Teisingera O človíčkovi a knihy Jany Eislerové Staré pověsti české pro děti.

Další v pořadí byla kniha Aleny Kastnerové O líné babičce, u které jsme se hodně nasmáli. Na závěr školního roku jsme si vybrali novinku z naší knihovny od Ivy Procházkové Myši patří do nebe.

Nejvíc jsme si užívali čtení v úzkém kruhu při půlených hodinách. Občas jsme si uspořádali čtenářskou dílnu přímo ve školní knihovně.

Uvítali jsme možnost navštívit městskou knihovnu, kde jsme si prohlédli knižní novinky, časopisy, kouzelné čtení s elektronickou tužkou a množství společenských her. Paní knihovnice nás informovala o možnosti vypůjčit si kromě knížek i hry, audioknihy a e-knihy.

S koncem školního roku jsme si vyhodnotili čtenářský lov perel. Nejzdatnější lovci byli odměněni jak jinak než knižní cenou. Celkový počet ulovených perel, tedy přečtených knih, se vyšplhal až k číslu 246.

Slíbili jsme si, že budeme číst i o prázdninách. Pro podporu prázdninového čtení jsme si vyrobili záložky. Nezbývá než doufat, že nás čeká prima prázdninové počteníčko.

Mgr. Monika Dobruská