Logická olympiáda - celostátní kolo

24. června 2022
Logická olympiáda - celostátní kolo
I v letošním školním roce se konala Logická olympiáda, která je největší akcí pro nadané děti na světě. Celostátní kolo proběhlo v Praze na Novotného lávce, zde naši školu skvěle reprezentoval Josef Pazdera z 5. B - v kategorii A obsadil 16. místo.

V základním kole ročníku soutěžilo rekordních 75 237 žáků a studentů z celkem 3 285 škol. 191 finalistů ze všech kategorií Logické olympiády se utkalo ve finále 14. ročníku soutěže pořádané Mensou ČR. Všichni účastníci dostali zadané logické úlohy, jejichž řešení vyžaduje pohotové rozhodování a samostatný a kreativní přístup. Josef Pazdera soutěžil v kategorii A, která je určena žákům 3. - 5. tříd základních škol. Uspěl v konkurenci 65 žáků z celé České republiky.

zde se můžete podívat na ukázkové úlohy z jednotlivých kategorií

https://www.logickaolympiada.cz/ukazky/

Mgr. Olga Doskočilová