Exkurze 5. tříd do výroby vánočních ozdob

23. listopadu 2023
Exkurze 5. tříd do výroby vánočních ozdob

Naši předvánoční náladu jsme odstartovali ještě před první adventní nedělí. Obě páté třídy navštívily výrobnu skleněných ozdob firmy Koulier na Oflendě v Pardubickém kraji.

Již s příchodem do prostor firmy na nás dýchlo vánoční kouzlo. Měli jsme jedinečnou možnost prohlédnout si výrobu skleněných ozdob, a to nejen na stromeček. Takové „narození" každé ozdobičky začíná skleněnou trubicí, jejím zahříváním, tvarováním, následuje smáčení, zdobení a balení. Je zajímavé vidět, kolikrát je potřeba každou z nich vzít do ruky, abychom si ji mohli následně zakoupit. Z výrobků této firmy se mohou těšit lidé nejenom v České republice. 

Po zhlédnutí celé výroby si každý z nás vlastní ozdobu odekoroval a vezli jsme si je domů. 

Takže letošní vánoční stromečky budou, alespoň u páťáků, zdobit originální ozdobičky.

Mgr. Lucie Klímová

Fotogalerie