EVVO soutěže pro třídní kolektivy k Vítání ptačího zpěvu

8. května 2022

EVVO soutěže pro třídní kolektivy k Vítání ptačího zpěvu

Třída 2. A se obdobně jako třída 1. A zúčastnila ornitologicky zaměřených soutěží vyhlášených ke dni Vítání ptačího zpěvu (1. května) a po úspěšném řešení soutěže založené na rozpoznání hlasů našich ptáků vyhrála a jako výherce získala zajímavou a pěknou cenu.

Mezinárodní den ptačího zpěvu byl letos vyhlášen na neděli 1. května a Ekoosvěta k tomuto dni vyhlásila ornitologicky zaměřené soutěže pro jednotlivé věkové stupně mateřských, základních a středních škol. V kategorii 2. - 5. ročníku měly třídní kolektivy rozpoznat hlasy deseti ptáků a seřadit je ve správném pořadí podle soutěžní audionahrávky. Třída 2. A se do tohoto obtížného úkolu pustila s chutí a společným úsilím jsme v naší třídě dosáhli správného řešení včetně rozpoznání audio nahrávky bez nápovědy. Za své úspěšné soutěžní úsilí budou děti ze 2. A odměněny v následujících dnech výhrou v podobě paměťového ornitologického pexesa, ale důležitější byla samotná zábava při soutěžení. Soutěž nás moc bavila a dozvěděli jsme se při hledání správného řešení mnoho zajímavých a nových informací o našich ptácích.

Závěrem přikládám odkaz na soutěžní stránku, výše popisovaná soutěž se odehrála v kategorii 2. - 5. ročníku a v příloze článku naleznete i řešení naší třídy 2. A. 

https://ekoosveta.cz/kvizy-souteze/den-zeme-2022-ve-znameni-zpevu-ptactva/

Mgr. Jan Václavek

Ptačí soutěž v 1. A 2. května 2022 Sportovní den druhého stupně 8. května 2022