Běh pro dobrou věc - Miminka na dlani

3. května 2024
Běh pro dobrou věc - Miminka na dlani

Po přednášce 8. a 9. ročníku na téma těhotenství a porod se žástupkyně těchto ročníků vydaly ve čvrtek během vyučování navštívit své spolužáky z 1. stupně s prezentací na toto téma a informacemi o běhu pro dobrou věc. 

S blížícím se Sportovním dnem se slečny vydaly na 1. stupeň, aby své mladší spolužáky motivovaly k plánované sportovní disciplíně, a to běhu v parku Mlynářka. Symbolické kolečko dvanácti tříd naší školy má za cíl  podpořit miminka, která se narodila předčasně a o které pečují v pardubické nemocnici. Pro názornou ukázku posloužila miminka, se kterými si všechny generace maminek hrály. 

Všechny třídy s chutí vyběhly a na závěr si dobrovolníci z každé třídy zkusili svoji budoucí roli maminky či tatínka.

Nezisková organizace Nedoklubko dne 5. května pořádá dobrovolný běh či procházku, jejíž výtěžek půjde na vybraná oddělení v ČR a pomůže těm, kteří byli nedočkaví a na svět přišli o něco dříve.

My již máme splněno :-) a poděkování patří všem zúčastněným!

Pokud Vás myslenka také oslovila, 5. května máte možnost se také připojit.

Více na www.nedoklubko.cz.

Mgr. Alena Srkalová

Fotogalerie