Eurocentrum - 9. ročník

2. května 2024
titulka

V rámci dnešního vyučování se žáci 9. ročníku věnovali tématu Evropské unie. Po roce k nám zavítala paní Boukalová z pardubického Eurocentra s programem: Jsme v EU, buďme v obraze.

Přednáška pro deváťáky byla cíleně zařazena na odbobí, kdy byla EU tématem společenskovědního semináře, výchovy k občanství, a také období, kdy si připomínáme výročí vstupu ČR do EU dne 1. května 2004.

Program, který byl žákům poskytnut zdarma, čímž tímto Eurocentru děkujeme, trval 2 vyučovací hodiny a měl dvě části. Nejprve byla přednáška zaměřena na obecné informace o EU, vznik, strukturu, jednotlivé členské státy, kdy se žáci mohli zapojit se svými znalostmi, názory a zkušenostmi a závoveň dostali nové a detailnější informace.

V následující části bylo vše shrnuto formou hry Riskuj, kdy skupinky obou tříd soutěžily a snažily se tak zúročit staré i nové vědomosti. Ráda bych vyzdvihla znalosti a všeobecný přehled v této oblasti Matěje Šrámka a Daniela Tesaře z 9. A.

Mgr. Barbora Motyčková

Mgr. Lucie Dlouhá

  

Mgr. Alena Srkalová

Fotogalerie