Akademie „Škola slaví“

28. května 2024
Akademie „Škola slaví“

Od pondělí 13. května žila většina žáků naší školy svými vystoupeními na školní akademii. Denně se chodilo zkoušet na sál do radnice a napětí před představením vzrůstalo. Téma akademie bylo v letošním roce oslav vzniku naší školy jasné: ŠKOLA SLAVÍ.

A všichni opravdu slavili. Každá třída po svém, ale zcela jistě poutavě a krásně. Na čtvrtečním dopoledním i odpoledním vystoupení jsme mohli vidět narozeninovou párty, pejsky v první třídě, zvířata z Antarktidy i bobry, kteří se chystali usnout. Vydali jsme se do Chorvatska, užili si africké rytmy. Všechny upoutala rozcvička prvňáků i jejich zpívání. Okouzlily nás postavičky z Večerníčku a jejich hra na hudební nástroj, ocenili jsme předvedení polky v podání páťáků i hudební vystoupení s doprovodem fléten, saxofonu, klavíru a houslí. Nechyběl ani pohled do hodin ve škole, zasmáli jsme se u ukázky ze staré české komedie a potěšily nás i moderní tance šesťáků. Zatančit si letos nezapomněli ani učitelé za doprovodu sboru Rolnička.

Celý program skvěle moderoval velký i malý  školník – pan Levinský a Jakub Brandýský ze 6. A.

Doufáme, že i všem divákům se celý program líbil a odnesli si krásné zážitky.  Na slíbených odkazech jsou k nahlédnutí fotografie a záznamy celých představení.

Akademie odpoledne - video

Akademie - fotky

Mgr. Olga Šimková

Mgr. Lucie Klímová

Mgr. Radka Svatoňová

Fotogalerie