9. třída v Praze

30. listopadu 2017

St%c3%a1na

Žáci 9. A byli v Praze na exkurzi v České televizi a v Muzeu Policie ČR.

Dne 29. listopadu žáci vyrazili na velmi pěknou akci do Prahy, čekala je totiž exkurze v České televizi a v Muzeu Policie České republiky. Cesta vlakem byla pohodlná a rychlá, cestou do muzea sice poprchávalo, ale to nevadilo.

V policejním muzeu se nás ujal pověřený pracovník a žáci napjatě sledovali jeho poutavý výklad o činnosti policie, trestných činech a poté následovala prohlídka muzea s průvodcem. Měli jsme štěstí, že jsme byli přítomni svavnostnímu skládání slibu nových členů policie.

Potom jsme se přemístili do budovy České televize, kde jsme se po obvyklé prohlídce a po skončení natáčení pořadu Sama doma vyfotografovali s moderátorkou Ester Janečkovou. Žáci si také vyzkoušeli, jak bypadá práce kameramana a komentátora zpráv, nahlédli do sálu rekvizit, kde se seznámili s prací krejčích a kostymérů.

Domů se všichni vraceli spokojeni a plni dojmů.

Mgr. Stanislava Plecháčková

Příběh Bible 28. listopadu 2017 Pohádkový den aneb Slavnost Slabikáře 30. listopadu 2017