Exkurze do iQLANDIE Liberec s 8. A a 8. B

23. května 2024
Exkurze do iQLANDIE Liberec s 8. A a 8. B

Rok s rokem se sešel a obě dvě třídy osmáků se opět vydaly v úterý 21. 5. 2024 v brzkých ranních hodinách směr iQLANDIE Liberec.

Ve vědecko-zábavním centru na děti čekala 4 patra zábavy, experimentů a hádanek. Součástí exkurze byly i laboratorní dílny, kde si děti vyzkoušely experimenty na téma elektrické a magnetické vlastnosti látek.

Pěkné slunečné počasí dětem dopřálo si velmi užít oddělení VODNÍ SVĚT, kde výjimečně mohly i ven.

V oddělení PŘEKONANÉ VYNÁLEZY se děti cítily jako v hluboké minulosti. Největší zájem projevily o psací stroj, kde byla i funkční páska, takže si vyzkoušely „skutečné" psaní.

Například melodii z filmu Adamsova rodina si děti mohly užít v podání Teslova transformátoru. Následně se zabalily do obřích bublin, vyzkoušely si rovnováhu na simulátoru zemětřesení, vyškoušely si nárazy větru o síle vichřice, to vše v oddělení ŽIVLY. 

Expozice GEO umožnila sportovně zdatným a zdravým dětem si vyzkoušet gyroskop, zařízení určené k výcviku astronautů. Následovaly další expozice: KOSMO - krásy vesmíru, VĚDA V DOMĚ a GEOLAB.  V závěru nás čekaly expozice: SMYSLY, ČLOVĚK a MATEMATIKUM, kde si děti mohly vyzkoušet např. matematické bludiště.

V IQ Landii jsme strávili cca 6,5 hodiny , přesto nám ještě mnoho úkolů zůstalo neozkoušených, neobjevených. Domů jsme se všichni vraceli šťastní, plni dojmů a také trochu unavení.

Velkou radost nejen dětem, udělal i speciální autobus DPMP a.s. - HC Dynamo Pardubice HOCKEYTOWN. Děkujeme.

Více fotografií a videí si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Marie Krátká

Mgr. Alena Srkalová

Ing. Lada Richterová, Ph.D.

Fotogalerie